Dzisiaj jest: 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Ogłoszenie:

4 ELEMENTY ŻYWIOŁY

dodano: 2018.09.02 ważne do: 2018.09.16 wyświetleń: 34
Szczegóły ogłoszenia:

Myśląc o żywiołach , współczesny człowiek zapewne odnosi się do teatru, przedstawienia, dramatu jaki natura od czasy do czasu pokazuję nam w formie gwałtownych burz, powodzi , trzęsień ziemi albo susz.
Starożytni obywatele pojęciem tym określali pierwotne składniki świata, główne korzenie , pramaterię świata. Koncepcji wyrosłej z
intuicji, według której aktualne bogactwo form świata pochodzi z różnicowania się pierwotnego budulca.
Żywioły są więc strukturą bytów materialnych. Bezpośrednio przeczuwane i doświadczane przez ludzi różnych epok i kultur wkraczały kolejno do mitów i filozofii.

W europejskiej myśli żywioły spotkać możemy w obszarze refleksji artystycznej, w etyce, która starała się uzgodnić korelację pomiędzy żywiołami i podstawowymi barwami. Świat reprezentowany przez cztery żywioły można więc racjonalizować (humanizować) jako zjawisko estetyczne (dzieło sztuki).
Magdalena Hajnosz to artystka dla której barwy i ekspresja są pramaterią twórczości. Jak mało kto potrafi z siłą Demiurga ujarzmiać, przywłaszczać sobie pierwotne elementy ( jako barwy, ruch, i energię) i stwarzać zapis emocji artystycznych żywiołowo przeczuwanej materii plastycznej. To co uderza nas w kontakcie z pracami artystki to mistrzostwo wyrazistego postrzegania niejednoznacznych elementów z których kreuje własny , emocjonalny świat sztuki. Obcując zarówno z rysunkiem jak i malarstwem Magdaleny Hajnosz, widz intuicyjnie przeczuwa obecność żywiołów ognia, powietrza, ziemi i wody, tych podstawowych substancji z których artystka dopełnia wewnętrzne wizje odrealnionej rzeczywistości.

Od 10 września 2018 r w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56, będziemy mogli podziwiać światy stworzone przez Magdalenę Hajnosz. Zobaczyć można będzie wielkoformatowe rysunki i portrety, prace które łączy ze sobą sztuka emocji. Estetyka kierująca widza z powrotem do podstawowych żywiołów stale zmysłowo doznawanych.
Czas trwania wystawy:
10-17 wrzesnia 2018
Otwarcie:
10 wrzesnia 2018, godz. 19.00
Miejsce:
Centrum Kreatywnosci, ul. Targowa 56, Warszawa

Wystawa organizowana jest w ramach projektu „Chromosomy sztuki” , dofinansowanej z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Dostępna.
 
Kontakt
Centrum Kreatywności
ul. Targowa 56, Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.