Dzisiaj jest: 21.3.2019, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Ogłoszenie:

Aukcja Młoda Sztuka

dodano: 2018.08.10 ważne do: 2018.08.18 wyświetleń: 30
Szczegóły ogłoszenia:
Są najlepszymi studentami i absolwentami uczelni artystycznych, a ich prace z wystaw dyplomowych często trafiają prosto na aukcje sztuki. Płótna najciekawszych reprezentantów młodego pokolenia pojawią się już na najbliższej licytacji Młoda Sztuka. Jej prezentację będzie można oglądać w DESA Unicum już od 20 sierpnia. 28 sierpnia wszystkie dzieła pójdą pod młotek.

Aukcje Młoda Sztuka cieszą się coraz większym zainteresowaniem kolekcjonerów. Dzieła, które się na nich pojawiają to prawdziwa gratka dla pasjonatów sztuki nowej generacji. Oferowane są często ciekawe i nagradzane prace dyplomowe najlepszych studentów i absolwentów uczelni plastycznych. Warto przypomnieć, że obraz „On the grass”, stanowiący część pracy dyplomowej Agaty Bogackiej, w marcu tego roku został sprzedany za kwotę 35 tys. zł. Artystka obecnie uznawana jest za klasyka polskiej sztuki współczesnej. Na najbliższej sierpniowej aukcji po raz kolejny pojawią się prace artystów, którzy mimo młodego wieku osiągnęli niemały sukces. Zaplanowana na 28 sierpnia licytacja Młoda Sztuka to niezwykle obszerny przegląd 64 prac najciekawszych młodych twórców.

Tym razem z pracą „Post Prawda” debiutuje Paulina Jołda, obecnie studiująca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymała ona Stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz Stypendium Prezydenta Wrocławia. W ostatnim czasie brała udział m.in. w Międzynarodowym projekcie Kunstzug i Międzynarodowym Triennale Rysunku w Katowicach. Na okładce katalogu znalazła się praca „Araby” Katarzyny Frankowskiej, debiutującej na poprzedniej, lipcowej aukcji Młoda Sztuka obrazem będącym częścią cyklu dyplomowego. Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy krajowe. W 2015 roku zakwalifikowała się do finału jednego z najpopularniejszych konkursów dla młodych talentów — V Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew” w Galerii Socato.

„Uczę się od moich mistrzów i wchodząc w ich świat, odkrywam mój własny. Dlaczego dzieci? Jeszcze dlatego, że ich świat jest przezroczysty, jasny” — mówi o swoich pracach Katarzyna Słowiańska-Kucz. Przedstawia ona bajkowe sceny, dając się ponieść nieskrępowanej niczym wyobraźni. Jej twórczość nawiązuje do dzieł dawnych mistrzów, których w sposób swobodny i humorystyczny parafrazuje. W ofercie najbliższej aukcji znalazła się jej praca „Odlatujemy”. Jedną z najciekawszych propozycji w katalogu jest „Boża krówka” Malwiny de Brade, której dzieła każdorazowo sprzedają się za wielokrotność ceny wywoławczej. W jej pracach objawia się zamiłowanie do średniowiecznego malarstwa i baśni. Każde z tych płócien to pięknie zilustrowana opowieść.

Ponadto w ofercie letniej aukcji Młoda Sztuka znalazły się prace m.in. Adama Wątora, Ilony Herc czy Moniki Sojki. Będzie można je oglądać na wystawie już od 20 sierpnia w DESA Unicum. 28 sierpnia o godz. 19 wszystkie pójdą pod młotek. Cena wywoławcza każdej z nich to 500 zł.


Aukcja Młoda Sztuka: 28 sierpnia 2018, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 20-28 sierpnia 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny


Więcej informacji o aukcji Młoda Sztuka oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum:
https://desa.pl/pl/auctions/478/mloda-sztuka-28-sierpnia-2018-godz-19
Kontakt
DESA Unicum
ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.