Dzisiaj jest: 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Ogłoszenie:

Aerial - wernisaż wystawy Izabeli Olszyny

dodano: 2018.05.02 ważne do: 2018.06.01 wyświetleń: 129
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Galeria Uległa oraz Łysy Pingwin zapraszają na wernisaż wystawy Izabeli Olszyny - Aerial.

Artystka o cyklu, który zobaczymy:
"Na pierwszy rzut oka to abstrakcje. Do ich powstania zainspirowała mnie natura, widoki ziemi z lotu ptaka. Jednak każdy z obrazów to subiektywnie przedstawiona rzeczywistość, jakiś zakątek na Ziemi. Jest to moja interpretacja, wrażenie przefiltrowane przez pryzmat mojej wrażliwości artystycznej oraz sumę doświadczeń mojego życia. Cyklem tym chciałabym przybliżyć widzom pojęcie abstrakcji i ułatwić jej odbiór przez zakotwiczenie każdej z kompozycji w ziemskich realiach. Cała powierzchnia naszej planety jest przecież abstrakcyjna, a nie przeszkadza nam to w docenianiu jej piękna.

Jest też druga, głębsza płaszczyzna. Technika, którą maluję tę serię jest nieprzewidywalna. Przypadek odgrywa w procesie tworzenia istotną rolę. Każdy z obrazów jest niepowtarzalny, nie da się go skopiować. Nie da się również całkowicie kontrolować efektu końcowego, czasem kompozycja zmienia się diametralnie z dnia a dzień, w zależności od tego, jakie emocje i uczucia towarzyszą mi w czasie procesu tworzenia. Podczas malowania, staram się oczyścić umysł, tak, aby głos podświadomości przebił się przez jaźń".

Izabela Olszyna 
Absolwentka ASP w Warszawie, dyplom z plakatu obroniła w pracowni prof. Mieczysława Wasilewskiego w 2010 roku. Mimo, że ukończyła wydział Grafiki, to właśnie malarstwo okazało się być jej prawdziwą pasją. Na studiach zainteresowała się prawami zwierząt, którym poświęciłam pracę dyplomową. Jest wolontariuszką Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz zwierząt “Viva!”. Komercyjnie od wielu lat jest związana z agencjami kreatywnymi jako grafik i art director.

W swoim malarstwie najwięcej uwagi poświęca poszukiwaniom formalnym w zakresie abstrakcji. Inspiruje ją natura, przestrzeń oraz zjawiska nie zawsze mogące być oczywistym motywem malarskim. Skala może być makro, bądź mikro, czasem trudno to zdefiniować. Dużo eksperymentuje z fakturą, która niekiedy osiąga wręcz postać reliefu. Malując stara się nie myśleć pojęciowo, a raczej posługiwać się językiem koloru, formy i faktury, jako że po skończeniu obrazu i tak trafi on do znanej wszystkim przestrzeni subiektywnej. To, jak zostaną odebrane jej prace jest zależne od relacji właściwości danego obrazu do zdolności poznawczych odbiorcy. Nie ma złej interpretacji, jest tylko wypadkowa oddziałujących na siebie czynników.

8 maja 2018 r.
godz. 19.00

Łysy Pingwin
ul. Ząbkowska 11
Warszawa
Kontakt
Galeria Uległa
ul. Targowa, 03-728 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.