Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Ogłoszenie:

Wernisaż wystawy "Antithesis"

dodano: 2018.04.16 ważne do: 2018.06.15 wyświetleń: 119
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
WERNISAŻ WYSTAWY "ANTITHESIS"

Fundacja Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Aleksandry Paluszkiewicz pt. "Antithesis", 13.05.2018 (niedziela) o godz. 18.00 w klubokawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17, Łódź).

„Antithesis” to cykl 20 prac rysunkowych, stanowiących analizę rzeczywistości w kontekście sprzeczności natury ludzkiej i otaczającego nas świata. Artystka – Aleksandra Paluszkiewicz - poprzez obserwację otoczenia, posługując się  zróżnicowanymi technikami rysunkowymi oraz grą światła prawdziwego i sztucznego (użytego w ramach ekspozycji), prezentuje swoje przemyślenia i emocje oscylujące wokół dualizmu psychicznej i duchowej struktury człowieka. Głównym środkiem przekazu jest hiperrealizm, łączony z elementami przedstawionymi w sposób syntetyczny, zabawa zestawianiem ze sobą w różnych układach sztuki tradycyjnej, realistycznej, z motywami abstrakcyjnymi, grą światła i cienia oraz z działaniami przestrzennymi. Jednak „Antithesis” to nie tylko ciekawe zestawienie plastycznych środków przekazu. Fascynujące kontrasty konfrontują nas z czymś znacznie głębszym, z metafizycznym doświadczeniem dwoistości świata i ludzkiej natury. Światło i cień, jasność i mrok, dobro i zło – autorka uzmysławia nam, że każdy z nas jest sumą różnic i ścierających się przeciwieństw.

Aleksandra Paluszkiewicz - łódzka artystka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, obecnie studentka ASP w Łodzi. Pasjonatka rysunku, działań ogólno-plastycznych. W swoich pracach opiera się na wnikliwej obserwacji rzeczywistości i konfrontowaniu jej z własnymi emocjami, analizowaniu zjawisk i ludzi. Można znaleźć ją i jej twórczość pod pseudonimem Abby Meisie.
Więcej o wydarzeniu i projekcie na stronie http://www.fundacjasztuki.pl
Kontakt
Fundacja Sztuki
woj. łódzkie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.