Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Ogłoszenie:

Bez okularów. Jarek Madejski.

dodano: 2018.03.21 ważne do: 2018.04.20 wyświetleń: 127
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
“Bez okularów”. Jarek Madejski.
WYSTAWA CZYNNA: 07.04 - 6.05.2018.
Wstęp wolny!


To kolejna wystawa z cyklu, w którym zamiast farb i pędzla używam obiektywu i aparatu fotograficznego.
Tym razem pokazuję świat, jaki się roztacza po zdjęciu okularów. Ci którzy, mogą “pochwalić się”, jeśli można tak powiedzieć, wadą wzroku powyżej 4,5 wiedzą, co mam na myśli. W naszym widzeniu nie ma punktów ostrych, za to pojawiają się wygładzone linie, miraże, świetlne plamy, niepewność i niedopowiedziana zmysłowość. Większość zdjęć pokazuje zwykłe chwile z naszego życia, zatrzymując je w odseparowanych kadrach. I dopiero z wielu takich zdarzeń powstaje obraz społeczeństwa. Obraz tworzony przez ludzi, którzy wypełniają plaże, ulice, kawiarnie czy skwery. “Bez okularów” to opowieść o codziennym życiu zapisanym przy pomocy plam, świateł i kontrastów układających się w całość dopiero z pewnego dystansu. Dokładnie tak samo jak pozornie bezładnie kładzione barwne plamy farby na płótno dopiero w pewnym momencie i z odpowiedniego dystansu zaczynają tworzyć czytelny obraz.
Zapraszam serdecznie - oceńcie sami, czy świat bez okularów może być piękny, pociągający swoimi niedopowiedzeniami i ukrytą zmysłowością.

Zapraszam na wystawę
Jarek Madejski
Jarek Madejski o sobie:
Zawsze marzyłem, żeby opisywać świat mojej wyobraźni przy pomocy barw. Wybrałem aparat fotograficzny, obiektywy i światło. Moim zadaniem jest uchwycenie barwnej aury, którą wytwarzają wokół siebie oświetlone przedmioty.
Fotografowałem od dawna, od momentu gdy dostałem aparat „Druh”. Niezależnie od tego, co robiłem, miałem przy sobie coś czym można zrobić zdjęcie. To było, i jest, jak kreślenie aparatem notatek z życia.
Po krótkim epizodzie z fotografią prasową, na równie krótko zostałem scenografem telewizyjnym, żeby później na półtora roku zająć się produkcją reklam dźwiękowych na potrzeby rozgłośni radiowych. W międzyczasie wraz z dwoma kumplami założyliśmy firmę fotograficzną o wdzięcznej i tajemniczej nazwie „Czarne ucho”. Przedsięwzięcie nie przetrwało zbyt długo, każdy z nas poszedł swoją drogą. Jednakże idea „Czarnego Ucha”, która wtedy nam przyświecała, polegająca na tym, żeby fotografując nawet najbanalniejszy przedmiot, starać się odnaleźć w nim ukrytą naturę i spojrzeć na niego w sposób nieoczywisty, pozostała i zaowocowała w postaci mojego cyklu fotograficznego „Czarne Ucho”.
W 1995 roku zbudowałem studio fotograficzne i wyspecjalizowałem się w komercyjnej fotografii kulinarnej, na polski i zagraniczny rynek, dla wielkich i małych producentów.
Ostatnio prowadziłem ćwiczenia z fotografii w Wyższej Szkole Viamoda w Warszawie. I aktualnie pracuję nad nowym cyklem fotograficznym,który mam nadzieję niebawem zaprezentować.
Robię to, co lubię. Fotografuję z wyobraźnią.

Wystawy:
2015 Foyer Muzeum Etnograficzne w Warszawie wystawa indywidualna “ Ulotność”
2015 Galeria “Nostra” w Warszawie wystawa indywidualna “Wyobraźnia”
2016 “Art Gallery Mia” Wrocław wystawa indywidualna “Wyobraźnia”
2016 “Pop up Gallery” w Warszawie wystawa zbiorowa
2016 “Pop up Gallery” w Warszawie wystawa zbiorowa
2017 Ukmerge Litwa wystawa zbiorowa
Kontakt
NEY Gallery & Prints
ul. Spokojna 5, 01-044 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.