Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Ogłoszenie:

"Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?"

dodano: 2018.01.30 ważne do: 2018.03.31 wyświetleń: 250
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych na wystawę zatytułowanej "Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?". Prezenujemy na niej dorobek architekta i artysty pochodzącego z Kazimierza Dolnego.
Tadeusz Michalak (ur. 1942), z wykształcenia architekt, znakomicie operuje nie tylko kreską, ale także plamą barwną. Na wystawie prezentujemy akwarele, rysunki oraz projekty architektoniczne artysty. Związany z Kazimierzem Dolnym, syn łukaszowca, ucznia Tadeusza Pruszkowskiego, Antoniego Michalaka, posiada w swoim dorobku szereg widoków miasteczka. Tworzy nie tylko realistyczne pejzaże, ale także podkreślone malarsko rysunki, w których rzeczywistość łączy się z wyobraźnią. Michalak w swoim szkicowniku robi malarskie notatki nie tylko ze spacerów po Kazimierzu, ale także z licznych podróży. Z bogatego dorobku artysty pokazujemyprace najwcześniejsze, z okresu studiów i te, które powstały ostatnio. Artysta zaskakuje różnorodnością formy i treści, wielokrotnie wprowadzając do swoich prac element zabawy i humoru.
Informacje:
Tytuł wystawy: Tadeusz Michalak – realista czy wizjoner?
Wernisaż: 27 stycznia 2018 / sobota / godz. 13:00
Termin wystawy: 28 stycznia – 8 kwietnia 2018
Kurator: Dorota Seweryn-Puchalska
Oprawa graficzna: Norbert Kiljan
Miejsce: Gmach Główny / Galeria Wystaw Czasowych / Rynek 19
Hashtag: #TadeuszMichalak
Kontakt
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
ul. Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny, woj. lubelskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: www.mnkd.pl
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.