Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Ogłoszenie:

Premiera spektaklu "OUT OF STRUCTURE"

dodano: 2019.01.18 ważne do: 2019.01.26 wyświetleń: 108
Szczegóły ogłoszenia:
26 stycznia  g. 19:00
Teatr Śląski - Scena w Galerii
3 Maja 30
40-098 Katowice

Spektakl „OUT OF STRUCTURE” zrealizowany został w ramach szerszego, edukacyjno-artystycznego projektu "mufmi_Rozbark 2018". Zrodził się on z potrzeby i idei kooperacji Fundacji Wielki Człowiek i Fundacji Rozwoju Tańca Eferte. Jej efektem jest reaktywacja działalnościi „mufmi” teatru tańca, który został założony przez Annę Piotrowską w Warszawie ponad 20 lat temu i tam odnosił już swoje sukcesy.
"OUT OF STRUCTURE"
Strukturalno-niestrukturalne poszukiwania cielesne przywiodły reżyserkę ostatecznie do okresu baroku - pełnego dziwności, nietypowości, swoistej awangardy, bogactwa ozdób, czy symboliki tzw. „perły o nieregularnych kształtach” – barocco. Znaczenie tytułu spektaklu odnosi się do filozofii epoki, w której pojawiły się dwa nurty myślowe, tj. racjonalizm i empiryzm, co przekornie potwierdza, że dwa skrajne nurty uzupełniają się wzajemnie, wypełniając kształt barokowej perły, tworzą porządek i formę spektaklu, mimo pozornych przesunięć poza strukturę. Mądrość uzyskiwana dzięki potędze umysłu łączy się z poznawaniem świata poprzez zmysły i doświadczenie. Rodzi się otwartość na ludzką zmysłowość i erotykę, które w drodze procesu zostały wyłonione spod skóry ciała, spragnionego struktury i organizacji, zblokowanego i zamkniętego w swym niezrozumieniu.
Spektakl realizowany w ramach projektu "mufmi_Rozbark 2018"
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury
Wstęp wolny!
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy potwierdzenie uczestnictwa na: fundacja@wielkiczlowiek.pl
Kontakt
Fundacja Wielki Człowiek
ul. Wyzwolenia, 12, 40-756 Katowice, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.