Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Ogłoszenie:

Jacek Jasiński - „W cieniu Jedwabnego Szlaku..."

dodano: 2020.05.26 ważne do: 2020.06.03 wyświetleń: 26
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku (Klubokawiarnia Żółty Młynek, Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 513064196, http://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia).
Po trzymiesięcznej przerwie wracają "Podróże w nieznane w Żółtym Młynku”!

Gorąco zapraszamy na spotkania wszystkich miłośników podróży i przygody. 
Wstęp wolny, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosimy dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą tzw. maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa) , mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać tzw. dystansu.

2 czerwca (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00
Jacek Jasiński  - „W cieniu Jedwabnego Szlaku - konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej” 
Jedwabny Szlak… Kiedy zetknąłem się z nim pierwszy raz? Nie pamiętam, zapewne w podstawówce na lekcjach historii, a może geografii. Nie ważne, dawno. To słowo od zawsze, od kiedy sięgam pamięcią wywołuje we mnie niepohamowany niepokój, pragnienie rzucenia w diabły wygodnego życia i włóczenia się. Droga wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. Wschód…Kaukaz, Persja, Azja Centralna… Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. Nie pamiętam ile wypraw zorganizowałem tam od czasu kiedy pierwszy raz wyjechałem autostopem w podróż w kierunku Indii. Prezentacja którą przedstawię będzie zaledwie ułamkiem wspomnień z moich wypraw - głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4x4 po krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku. Serdecznie zapraszam…

Jacek Jasiński - rocznik '73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.
Więcej na stronie: http://www.nomadiclife.eu  i na profilu FB: https://www.facebook.com/nomadiclife1/.

Wszelkie zapytania odnośnie organizacji spotkań podróżniczych w ŻM proszę kierować do: Krzysztof Łapka (http://www.dkchwalowice.pl), tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.
 
Kontakt
Dom Kultury Chwałowice
ul. Św. Jana 2, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.