Dzisiaj jest: 20.9.2020, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Ogłoszenie:

Anna Markowska - „Japonia - Kraina Wschodzącego Słońca”.

dodano: 2019.12.16 ważne do: 2020.01.15 wyświetleń: 124
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Klubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 513064196
http://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
zaprasza na
 PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.
14 stycznia (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00
Anna Markowska  - „Japonia - Kraina Wschodzącego Słońca”.
Wstęp wolny.

Marzy Wam się podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni? Różnice obyczajowe, kulturowe i geograficzne sprawiają, że Japonia dla wielu osób jest fascynującym miejscem. Zawieszona gdzieś między wielowiekową tradycją a nowoczesnością podniesioną do potęgi n-tej. Położona na 6 800 wyspach, z aktywnym wulkanem, czterema systemami pisma, najpunktualniejszymi na świecie pociągami, czarnym kotem, który zwiastuje szczęście i drzemką w pracy zagwarantowaną przez konstytucję. Taka jest właśnie Japonia!?

O miesięcznej, samotnej wyprawie po Krainie Wschodzącego Słońca opowie nam Ania Markowska  z GlobTroper - Podróże Aktywne http://www.facebook.com/podrozeaktywne/. Podróżując z południa na północ Japonii - od półwyspu Kiusiu aż po Sendai -  przemierzyła ponad 6500 km i nie obyło się bez niesamowitych przygód. Ania odpowie na pytanie jaka jest prawdziwa Japonia? Czy to ta, którą mieliśmy okazję oglądać w filmach Akiro Kurosawy? Czy to rzeczywiście kraj gejsz i samurajów? A może mekka nowoczesności, mangi i anime? Jak bardzo różni się od europejskich krajów?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie już 14.01.2020 r., a tymczasem można zerknąć na stronę https://globtroper.pl/wyprawy/japonia/.

GlobTroper http://www.globtroper.pl jest projektem, który powołałam do życia właśnie z miłości do podróży. GlobTroper to biuro nie-zwykłych podróży dla nie-zwykłych ludzi.  Chcę się podzielić swoją pasją również z Tobą i zarazić Cię podróżniczym bakcylem. Udowodnię Ci, że wyprawy z plecakiem, z dala od all inclusive, ale blisko tego, co nie-zwykłe, są prostsze niż myślisz.

Anna Markowska - Wrocławianka, członkini Klubu Podróżników BIT, 3-krotnie organizowała największy wyścig autostopowy na świecie Auto Stop Race. Studiowała też w Chorwacji, kilka lat pracowała za granicą jako animatorka czasu wolnego oraz prowadziła aktywne wyprawy na krańce świata dla małych grup. Podróże to jej życie, odkąd tylko pamięta. Kiedy wyrusza w świat - ten daleki i bliski - uwielbia uczucie niepewności, które jej towarzyszy, gdy po raz pierwszy stawia stopę na „nieznanej” ziemi. To podekscytowanie, adrenalinę i… radość. Bo już wie, że za chwilę „nieznane” stanie się częścią doświadczeń, które pozostaną z nią do końca życia. Dla Ani to właśnie przeżycia są największą wartością podróżowania. Uwielbia jeździć autostopem, w ten sposób przemierzyła m.in. całe Bałkany. Jej ulubionym regionem świata jest Azja.
 
Kontakt
Dom Kultury Chwałowice
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.