Dzisiaj jest: 2.4.2020, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
Ogłoszenie:

Jedwabnym szlakiem w góry Azji Centralnej - Janusz Trybus.

dodano: 2019.12.11 ważne do: 2019.12.19 wyświetleń: 49
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
zaprasza na
 PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.
17 grudnia (wtorek) 2019 r. o godz. 19.00
Janusz Trybus  - Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan - Jedwabnym szlakiem w góry Azji Centralnej” 
Wstęp wolny.

Zapraszamy na niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach Centralnej Azji w okresie kiedy wszyscy świętują nadejście wiosny i perskiego Nowego Roku podczas Nowruzu, obchodzonego od tysięcy lat. Pokażemy Wam folklor, tradycje, stroje, niesamowity mecz Buzkaszi. Będziemy przemierzali słynny niegdyś szlak karawan kupieckich - „Jedwabny Szlak” wiodący z Indii i Chin aż do Europy. Zobaczymy jego najciekawszy odcinek, najbogatsze i zadziwiające po dziś dzień miasta - prawdziwe perły szlaku, które wyrosły w oazach na skraju pustyni. Będziemy przechadzać się wąskimi uliczkami wśród minaretów, medres i pałaców, spróbujemy jazdy na wielbłądach wśród piasków Pustyni Kyzył-kum, poznamy tajemnice, które skrywa pustynia - starożytne twierdze i miasta Czcicieli Ognia - Zoroastrian. Poznacie niezwykłe pod względem krajobrazów okolice Morza Aralskiego wraz z niesamowitym Kanionem Usturt po kazachskiej stronie granicy. Koloryt Azji Centralnej zachowacie we wspomnieniach na całe życie

Azja Centralna to również górska przygoda w cudownych „Fanach”, gdzie czekają etnograficzne doznania u Jagnobów, którzy żyją tak samo jak przed wiekami w swych górskich, odciętych od świata enklawach. Czeka Pamir ze swoimi siedmiotysięcznikami i specyficznym folklorem Badakszanu. A przy okazji zobaczymy słynne miasta Jedwabnego Szlaku i jego Sogdiańskiej odnogi czyli Khodżent, Istarawszan, Shahrisabz i Samarkandę oraz dwie stolice Taszkent i Duszanbe.

Janusz Trybus - pilot w TOP Turystyka http://www.top.turystyka.pl.
 
Kontakt
Dom Kultury Chwałowice
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.