Dzisiaj jest: 18.1.2020, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Ogłoszenie:

Paweł Pieczka - „Rowerem nad Bajkał i dalej”.

dodano: 2019.09.26 ważne do: 2019.10.26 wyświetleń: 101
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Klubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 513064196
http://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
zaprasza na
 PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.
29 października (wtorek) 2019 r. o godz. 19.00
Paweł Pieczka  - „Rowerem nad Bajkał i dalej”. 
Wstęp wolny.


SYBERIA 2018. Plan na moją podróż był prosty - rowerem dojechać z mojego rodzinnego Godowa nad jezioro Bajkał. A jak starczy czasu oraz sił to jeszcze ciut dalej! Po zamknięciu roku na uczelni oraz dopięciu ostatnich szczegółów wyjazdu, w końcu nadszedł ten dzień. 19 LIPIEC 2018 r. Czas ruszać! Ruszać w nieznane!

Obładowany ciężkimi sakwami rower, zachowywał się niczym czołg. I tak mozolnie podążaliśmy do przodu. Najpierw Polska, potem cała Ukraina z obowiązkową wizytą we Lwowie, Kijowie oraz niezwykłym Czarnobylu. Pierwsze niepewne momenty, pojawiły się na granicy Ukrainy z Rosją. O mały włos a zostałbym uznany za przemytnika narkotyków.

Pierwsze wrażenie po wjeździe do Rosji? Ona jest ogromna! Takich odległości pomiędzy miastami jeszcze nie doświadczyłem :) Była walka z gorącem, wiatrem oraz smrodzącymi Kamazami. Po przekroczeniu gór Ural odwiedzam Kazachstan. Tam czekają na mnie niezwykle mili ludzie, step oraz pyszne potrawy. Zaliczam tygodniowy pobyt na Kazachskiej farmie i wracam do Rosji.

Ałtaj - to zdecydowanie najpiękniejsza część tego kraju, którą odwiedziłem. Niezwykłe 3 tygodnie, pełne pięknych widoków, spotkań z miejscowymi ludźmi oraz przygód. Stamtąd już tylko 2000km nad magiczny Bajkał. Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. A było zimno! Zima w końcu zaatakowała. Ale udało się! Po 99 dniach dojeżdżam do Irkucka. Potem szybka wizyta w Wierszynie i nad Bajkałem.

Ale to nie koniec! Patrzę w kalendarz - mam jeszcze trochę czasu! Zostawiam rower w Irkucku i ruszam dalej. Już autostopem, ale wciąż czeka mnie cała masa przygód. Więcej na: http://rajzywnieznane.pl/.

Paweł Pieczka - rowerami interesuje się od najmłodszych lat. Najpierw były lokalne wycieczki, potem wyścigi, aż w końcu małe i większe podróże. Często startuje w ultramaratonach np. Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Samotnie na rowerze zwiedził już większość krajów w Europie - od Portugalii, przez Hiszpanię, Francję, Alpy, Bałkany czy Skandynawię. W 2018  przemierzył rowerem z Godowa, przez Rosję do Irkucka, a następnie autostopem do Władywostoku. Obecnie jest w rowerowej podróży "PAMIR HIGHWAY 2019", którą możemy śledzić na jego FB stronie: https://www.facebook.com/rajzywnieznane/.
 
Kontakt
Dom Kultury Chwałowice
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.