Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
Ogłoszenie:

„Kambodża - odkrywanie khmerskiej cywilizacji i współczesny byt”.

dodano: 2019.09.26 ważne do: 2019.10.26 wyświetleń: 108
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
zaprasza na
 PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.
22 października (wtorek) 2019 r. o godz. 19.00
Rafał Głowacki  - „Kambodża - odkrywanie khmerskiej cywilizacji i współczesny byt” 
Wstęp wolny.

Moja podróż do Kambodży była pierwszą podróżą do Azji. Dlaczego akurat Kambodża? Odpowiedź jest prosta. Ze względu na kompleks świątyń Angkoru, a więc wspaniale zachowane ślady obecności khmerskiej cywilizacji. To co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Angkor mnie po prostu  zachwycił. Obecna Kambodża to kraj kontrastów. Prowincja zachwyca pięknem pól ryżowych, jeziorem Tonla Sap, dżunglą i rajskimi plażami. Miasta to tworzący się przepych, pamięć strasznych doświadczeń XX wieku oraz zwyczajna walka o byt każdego dnia. Zapraszam na spotkanie podczas którego podzielę się swoją refleksją z podróży oraz zaprezentuję zdjęcia.

Rafał Głowacki - podróżnik od dziecka i narciarz z zamiłowania. W latach 80 tych związany z warszawską grupą „Wędrowiec” przy PTTK, gdzie jako dziecko przemierzał Polskę wzdłuż i wszerz, do góry i w dół. Lata 90 upłynęły mu na podróżowaniu po wielu zakątkach Europy od Skandynawii, aż po Kretę. W kolejnych latach zwiedził Kubę, Ukrainę, ale też dla zupełnego kontrastu część Stanów Zjednoczonych. Jego serce najmocniej zabiło w cudownej Gruzji. Niedawno postanowił eksplorować Azję i idzie mu to całkiem dobrze.
 
Kontakt
Dom Kultury Chwałowice
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.