Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Ogłoszenie:

Promocja tomiku Erazma Stefanowskiego

dodano: 2019.02.15 ważne do: 2019.03.17 wyświetleń: 191
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
„WYMYŚLONY PRZEZ PODZIEMIE” – promocja tomiku „Oskarżony Jezus Ch.” Erazma Stefanowskiego
Augustowskie Placówki Kultury i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają 1 marca 2019 roku na godz. 18:00 do Miejskiego Domu Kultury na wieczór poetycki – promocję najnowszego tomiku Erazma Stefanowskiego pt. „Oskarżony Jezus Ch.”. Z Autorem porozmawia Alicja Bajkowska, a wiersze o „Oskarżonym” odczyta Krzysztof Anuszkiewicz.
Wieczorkowi poetyckiemu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna. 
Książka „Oskarżony Jezus Ch.” wydana przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” to zbiór poezji patriotycznej w konwencji biblijnej. Rozpoczyna się Prologiem o aresztowaniu Oskarżonego i zapowiedzią Jego rzekomo samobójczej śmierci, a kończy Epilogiem poddającym w wątpliwość istnienie Jezusa Ch. Motyw ten nawiązuje do żołnierzy wyklętych przysypanych w dołach śmierci zapomnieniem.

Erazm Stefanowski – ur. w 1976 roku w Augustowie i tam zamieszkały. Poeta, prozaik, felietonista, eseista. Debiutował w 1996 roku na łamach „Przeglądu Augustowskiego”. Jego twórczość prezentowana była w lokalnej i ogólnopolskiej prasie, a także na antenie radia. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. Jego wiersze publikowane były w licznych almanachach i antologiach. Od 2004 roku współpracuje z miesięcznikiem „Nasz Sztabiński Dom”, gdzie publikuje felietony, określane jako „zadziorne” lub „odważne”, i poezję. W 2006 roku wydał tom wierszy „Zaprawione mirrą”. W 2014 roku ukazał się zbiór opowiadań autora „Nie wiary godne”, natomiast w 2018 roku tom poezji patriotycznej „Oskarżony Jezus Ch.”.
- - -
Wstęp wolny – zapraszamy
Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9.
 
Kontakt
APK
ul. Rynek Zygmunta Augusta 9, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.