Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Ogłoszenie:

Dorota Chojnowska - „Oman na bambusowych rowerach”.

dodano: 2018.12.03 ważne do: 2018.12.11 wyświetleń: 101
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
PODRÓŻEzaprasza na
W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

11 grudnia (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00
Dorota Chojnowska - „Oman na bambusowych rowerach”.
Wstęp wolny.

Odkryj świat z Baśni Tysiąca i Jednaj Nocy z perspektywy bambusowych rowerów. Zabiorą cię tam Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, autorzy bloga http://www.alepieknyswiat.pl. Dla Doroty była to pierwsza wizyta w regionie Zatoki Perskiej, dla Selima natomiast był to powrót do czasów dzieciństwa spędzonego w Kuwejcie. Wspólnie przejechali drogi i bezdroża północnego Omanu, zachwycali się krajobrazami, zabytkami, często też błądził po opuszczonych miastach i fortach. Jak ich przyjęto, jakie wspomnienia utrwalili na fotografiach przekonasz się już wkrótce podczas pokazu!

Na zachętę film „Na babusowym rowerze przez Iran - Podróż Roku”:
https://www.youtube.com/watch?v=68_yN8GPfzw.

Dorota Chojnowska jest antropologiem kultury, dziennikarką piszącą o podróżach i włóczykijem. Uwielbia zadawać pytanie „jak tam jest?”. Następnie pakuje plecak i rusza w podróż w najróżniejsze zakątki świata, by odszukać odpowiedzi. W ten sposób od blisko dwudziestu lat samotnie podróżowała, opisywała na blogu http://www.AlePieknySwiat.pl i fotografowała ludzi oraz miejsca. Dwa lata temu dołączył do niej Selim Saffarini - właściciel serwisu rowerowego HUSAbikes.pl http://www.husabikes.pl, http://www.facebook.com/husabikes i roweru bambusowego, którego zbudował zainspirowany opowieściami Doroty. Od dwóch lat wspólnie prowadzą bloga i przemierzają świat - nie tylko na bambusowych rowerach.

 
Kontakt
Żółty Młynek Klubokawiarnia
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.