Dzisiaj jest: 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Ogłoszenie:

Dni Augustowa - Promocja książki Janusza Sowińskiego "Świt nad Augustowem"

dodano: 2018.05.17 ważne do: 2018.05.25 wyświetleń: 28
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
„Świt nad Augustowem” – Dni Augustowa 2018
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na wieczór autorski Janusza Sowińskiego, który odbędzie się w ramach Dni Augustowa.
O godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Hożej 7, o swoim najnowszym tomiku pt. „Świt nad Augustowem” Józefie Drozdowskiej i zgromadzonej widowni opowie Janusz Sowiński – pomysłodawca i inicjator Augustowskich Konkursów Literackich "O liść dębu". Autor wierszy i opowiadań, animator życia literackiego przy Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej. Urodził się w roku 1935 w Piotrkowie Trybunalskim. Z wykształcenia technolog leśnictwa. Debiutował w 1956 roku tomikiem wierszy „Gołębice”. Najnowszy tom jest już 13 w jego dorobku poetyckim, a na długiej liście publikacji znajdują się także dwa zbiory opowiadań oraz redakcyjne opracowanie ośmiu almanachów środowiskowych. Swoje utwory drukował w prasie, m.in. w „Tygodniku Kulturalnym”, „Odgłosach”, „Gazecie Białostockiej”, „Naszym Głosie”, „Rycerzu Niepokalanej”, „Rysopisach”, „Suwalskim Tygodniku Kulturalnym”, „Krajobrazach”, „Ocaleniu przez poezję”, „Martyrii”, „Rajgrodzkich Echach”, „Przeglądzie Augustowskim” oraz z „Naszym Sztabińskim Domie”, którego był redaktorem naczelnym w latach 1998-2000. Jego utwory pojawiły się też na antenie Polskiego Radia.
Zachęcamy do udziału w pierwszym, niezwykle poetyckim, Dniu Augustowa – wstęp wolny.
APK
Kontakt
Augustowskie Placówki Kultury
ul. Hoża 7, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.