Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Ogłoszenie:

"Heros i łotr" - Opowieści z wikińskiej Północy

dodano: 2017.12.01 ważne do: 2017.12.15 wyświetleń: 143
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na comiesięczne spotkaniapt.:„Młot i kielich. Opowieści z wikińskiej Północy”.Kolejne jużspotkanie z cyklu odbędzie sięw czwartek,14 grudnia o godzinie 17:30. Tego dnia porozmawiamy o„Herosie i łotrze”.Do świata groźnych wojowników z Północy zaprosi nasDr Łukasz Malinowskiopowiadając o tym, jak pogański wojownik winien chadzać ubrany do bitwy, jak walczyć i jak honorowo zachowywać się dla chwały własnej i swojego rodu.
Wstęp wolny, bez zapisów. Kolejność tematów spotkań może ulec zmianie.
Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi tematami comiesięcznych opowieści:
Gwardia wareska
Opowieść czwarta o tym, dlaczego wikingowie żeglowali do Bizancjum, co tam robili i ile na tym zarabiali.
Heros wędrowniczek
Opowieść piąta o tym, gdzie bohaterowie sag heroicznych lubili podróżować, a zwłaszcza jeden z nich, Göngu-Hrolf, zwany niegdyś Rollonem i założycielem Normandii.
Wszystkie żony Ragnara Lodbroka
Opowieść szósta o tym, jaką rolę pełniły kobiety w czasach wikingów, czy były kapłankami, wojowniczkami czy przykładnymi gospodyniami.
Informacje o prowadzącym spotkanie:

Dr Łukasz Malinowski– w 2010 roku obronił doktorat z historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w historii średniowiecznej Skandynawii, którą badał m.in.: na Uniwersytecie w Oslo. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach”, rozprawy „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii” oraz przekładu „Sagi o Viga-Glumie”. Zajmuje się również powieściopisarstwem. Jest twórcą awanturniczego cyklu „Skald” („Karmiciel kruków”, „Kowal słów” – tom I i II, „Wężowy język” – tom I i II), który opowiada o skandynawskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Opublikował kilkadziesiąt artykułów popularnonaukowych w różnych magazynach (m.in: w Wiedzy i Życie, Focusie Historia, Mówią Wieki oraz na portalu Wirtualna Polska).
Kontakt
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w
ul. Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.