Dzisiaj jest: 1.12.2020, imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
Ogłoszenie:

Powrót Teatru74: Ostatnie kuszenie Chrystusa

dodano: 2020.09.03 ważne do: 2020.11.02 wyświetleń: 270
Szczegóły ogłoszenia:
Powracający po rocznej przerwie Teatr74 z radością zaprasza na premierę inspirowanego twórczością Nikosa Kazantzakisa spektaklu „Ostatnie kuszenie Chrystusa”.
Spektakl na podstawie „Ostatniego kuszenia Chrystusa”, „Greka Zorby” i „Chrystusa ukrzyżowanego po raz wtóry” Nikosa Kazantzakisa oraz filmu „La ricotta” Piera Paolo Pasoliniego.
Występują: Stanisław Chucher Jan Dominik Michał Iwanicki Konrad Kozior Patrycja Król Ludwik Leśniewski Linda Maciejowska Wojciech Matusik Małgorzata Niemiec Dominika Sułtan Jakub Warzocha
Scenariusz, reżyseria, inscenizacja: Błażej Tokarski
Twórczość Nikosa Kazantzakisa staje się dla powracającego na scenę zespołu Teatru74 pretekstem do badania granic artystycznej ekspresji i niebezpieczeństw jakie czyhają na człowieka podejmującego się próby stworzenia dzieła sztuki. Pytania o odpowiedzialność artysty wobec nie tylko jego odbiorców, ale i źródeł inspiracji oraz samego świata, który powołuje do życia w swoim procesie twórczym dominują w najnowszym spektaklu krakowskiej grupy nad zaczerpniętą z kontrowersyjnej powieści greckiego pisarza przewrotną reinterpretacją biblijnej historii.
SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.
Daty: 2,3 października 2020r.
rezerwacje@teatr74.pl
Zaintrygowany? Zaintrygowana? Przeczytaj więcej o spektaklu tutaj: https://m.facebook.com/events/787628848659965
Chcesz stać się częścią czegoś wielkiego? Zapraszamy do wsparcia naszego spektaklu: https://zrzutka.pl/spektakl-ostatnie-kuszenie-chrystusa-teatr74

Do zobaczenia!
Kontakt
Błażej Tokarski
ul. Zabłocie 9a/9b, 30-701 Kraków, woj. małopolskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.