Dzisiaj jest: 28.10.2020, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
Ogłoszenie:

Spektakl "Pierwszy raz".

dodano: 2019.12.12 ważne do: 2020.03.11 wyświetleń: 288
25 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
PIERWSZY RAZ”
w piątek 27 marca 2020 r. o godz. 18.00.
Spektakl dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia
w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Bilety: 25 zł - dostępne na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

„Pierwszy raz” - damsko-męskie relacje, deszczowy wieczór, wino, muzyka i romantyczna noc. Nowocześni bohaterowie (Ona i On) wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Próbują do doskonałości doprowadzić wstępne okoliczności poprzedzające ich „pierwszy raz”, który ma się odbyć według ustalonego scenariusza. Seksualność, brak miłości i brak dojrzałości to tematyka tej tragikomicznej opowieści, poruszającej rzeczy ważne, a nawet intymne, w sposób bezpośredni, ale i subtelny. „Mój pierwszy raz musi być doskonały, musi być absolutnie przemyślany i świadomie podjęty” mówi bohaterka spektaklu. Prapremiera dramatu odbyła się na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w 2006 roku, a Michał Walczak otrzymał za ten tekst Europejską nagrodę autorską podczas „Heidelberger Stuckmarkt. Forum Junger Autoren” w Niemczech.

Przedstawienie promuje piosenka „Miłość z Facebooka”,a która została napisana przez Igora Jaszczuka dla Artura Gotza i stała się częścią spektaklu: http://www.nowy.pl/item/spektakle/article/Pierwszy%20raz/audio/855/lang/pl.
 
Trailer spektaklu "Pierwszy raz": https://www.youtube.com/watch?v=lXCaKrym398.
"Pierwszy raz" - relacja w TVP3 Łódź, 24.09.2019:
https://www.youtube.com/watch?v=tohdYvXkvzs&t=9s.

Spektakl "Pierwszy raz" Michała Walczaka w reż. Adama Biernackiego wyprodukowała Fundacja 44 w Warszawie ze środków Miasta Łodzi. Premiera odbyła się 27 września 2019 r. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi http://www.nowy.pl. Spektakl jest swoistą kontynuacją „Piaskownicy”, debiutanckiego dramatu Michała Walczaka, wystawionego z wielkim powodzeniem w Teatrze Nowym w 2011 r. w reżyserii Adama Biernackiego z Anną Walkowiak-Sikorską (Magda) i Arturem Gotzem (Karol) w rolach głównych. Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka. Zdjęcia ze spektaklu wykonał: Mariusz Raźniewski.

 
Kontakt
Dom Kultury Chwałowice
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.