Dzisiaj jest: 6.7.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Ogłoszenie:

"Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja"

dodano: 2019.09.27 ważne do: 2019.10.27 wyświetleń: 102
50 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
„Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja” – monodram Jakuba Przebindowskiego
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na spektakl teatralny Jakuba Przebindowskiego pt. „Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja” – pierwszego teatralnego projektu w Polsce inspirowanego życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.
Sztuka, którą obejrzymy 21 października o godz. 19:00 w kinie Iskra (ul. 3 Maja 38), jest niezwykłym połączeniem teatru, videoartu, performance, videoteatru oraz malarstwa. W tytułowej roli zobaczymy aktorkę i malarkę Martynę Kliszewską, a na naszych oczach rozegra się wzruszająca opowieść o życiu, miłości i walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy, które wraz z postacią Fridy Kahlo przeniosą nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury.
Zapraszamy
APK
Spektakl pod Honorowym Patronatem Ambasady Meksyku w Polsce/ Embajada de México en Polonia
- - -
cena biletu: 50 zł
sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59
UWGA! Rezerwacje obowiązują jedynie 3 dni.

Frida Kahlo to najbardziej znana meksykańska artystka na świecie, urodziła się 6.07.1907 r. w Coyoacan na przedmieściach miasta Meksyk jako piąta z sześciu córek urodzonego w Niemczech fotografa Guillermo Kahlo. W wieku 18 lat przeżyła groźny wypadek – trolejbus zderzył się z autobusem, którym jechała. Niezwykła wola życia i wewnętrzna siła sprawiły, że Frida po wielu miesiącach ogromnych cierpień i dni spędzonych w szpitalu doszła do siebie. W sumie w swoim życiu przeszła ponad 30 operacji, a skala bólu, jakiego zaznała na przestrzeni kolejnych kilkudziesięciu lat była niewyobrażalna. Po wypadku zaczęła malować, widząc w tym sposób na walkę ze swoim cierpieniem. W 1929 roku wyszła za mąż za starszego o 21 lat Diego Rivierę meksykańskiego artystę, prekursora muralizmu. Większość życia spędziła w Meksyku, gdzie malowała swoje obrazy, a w 1942 roku rozpoczęła pisanie pamiętnika – poruszającego zapisu fizycznego i emocjonalnego cierpienia, seksualności i bezpłodności. W 1939 na zaproszenie Andre Bretona wystawiła swoje prace we Francji. Jedyna wystawa obrazów w Meksyku za jej życia, miała miejsce w 1953 roku. Zmarła rok później na zapalenie płuc.
 
Kontakt
APK
ul. 3 Maja 38, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.