Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Ogłoszenie:

"Mały wiatr" - spektakl dla dzieci - Theater des Lachens z Niemiec.

dodano: 2019.03.20 ważne do: 2019.04.03 wyświetleń: 124
10 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222
http://www.dkchwalowice.pl


"Mały wiatr" - spektakl dla dzieci
- gościnnie: Theater des Lachens z Niemiec
- w niedzielę 31 marca 2019 r. o godz. 16.00.

Spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat. Czas trwania - 50 min. Bilety - 10 zł/os do nabycia na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Zapraszamy dzieci i rodziców na przedstawienie, które odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. A będzie nim spektakl "Mały wiatr" w wykonaniu aktorów Theater des Lachens z Frakfurtu nad Odrą, jednakże nie trzeba znać niemieckiego, aby go obejrzeć, ponieważ nie zawiera on słów.

Filmowy zwiastun spektaklu „Mały wiatr”:
https://www.youtube.com/watch?v=E2I6Rx8vJ3c&index=2&list=PL34546EFC274339CD


Mały Wiatr jest smutny. Jego starsi bracia Wiatr Północy, Wschodu, Południa i Zachodu mają swoje zadania i są potrzebni. Tylko o Małym Wietrze nikt nie myśli … czuje się niepotrzebny. To historia o tym jak w zimie płatki śniegu, a w lecie mlecze uczą się tańczyć, a także o tym jak Mały smutny Wiatr odnalazł szczęście. Autor spektaklu: Bianca Dümmler; reżyseria: Torsten Gesser; występują: Björn Langhans, Arkadiusz Porada; scenografia: Christof von Büren.

Jest jedno prawo w sztuce, które jest wieczne:
Nie chcemy się nudzić!”
Kurt Tucholsky

Theater des Lachens: http://www.theaterdeslachens.de/pl
Historia teatru zaczyna się w 1975 r. kiedy to został założony Państwowy Teatr Lalek we Frakfurcie nad Odrą. W 1992 teatr przejęła grupa aktorów-entuzjastów oraz pracowników, która powołała do życia Stowarzyszenie „Mały teatr lalki i aktora”. Ówczesna dyrektor artystyczna Astrid Griesbach wypracowała autorski i charakterystyczny styl teatru, a najbardziej znany spektakl „Śmierć Dantona” zyskał uznanie i popularność również poza granicami miasta. Od 1995 roku jako jedyny profesjonalny teatr lalkowy w Brandenburgii, przeniósł swoją siedzibę na Ziegelstr. 31, gdzie pod nową nazwą „Teatr Śmiechu” funkcjonuje do dnia dzisiejszego.
Nazwa nawiązuje do głównego założenia naszego teatru jakim jest śmiech. Jest on jedną z najprostszych przyjemności. Nie ograniczają go granice, hierarchia, płeć, wiek czy wiara. Wolny i odprężający śmiech jest nieograniczony. Podobnie jak bohaterowie naszych spektakli nie znają granic w poszukiwaniu prawdy, dobra, piękna i swojego miejsca w świecie. Proponujemy magiczny teatr, w którym lalki budzą się do życia by nas wzruszać i bawić.

„Teatr Śmiechu” organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Przedmiotu - tematem tegorocznej edycji we wrześniu będzie CYRK. Strona FB: http://www.facebook.com/TheaterdesLachens.
Kontakt
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.