Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Ogłoszenie:

Mała draka o zwierzakach w Rybniku

dodano: 2018.10.22 ważne do: 2018.11.21 wyświetleń: 77
10 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza dzieci na
spektakl Opolskiego Teatru lalki i Aktora im. A. Smolki
pt. „Mała draka o zwierzakach” w niedzielę 18.11.2018 r. o godz. 16.00.

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci od lat czterech! Spektakl prezentowany jest w bliskim kontakcie z publicznością - miejsca siedzące na pufach. Spektakl trwa 40 minut + warsztaty dla dzieci. Spektakl realizowany w ramach programu TEATR POLSKA http://www.teatrpolska.pl.

Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html
oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.


Zwierzątka zagoszczą na naszej scenie! Szczeżuja, pijawka lekarska, żółw grecki, piękne ptaki - kaczka hełmiatka, kulon i batalion - mogą być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii… To gatunki, którym grozi wyginięcie! Skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i ludzka, niestety, chciwość i bezmyślność zagrażają naszym „braciom mniejszym”!

Kto największym wrogiem kaczek.
Kto przepędza je spod krzaczka.
Kto przyrządza je w buraczkach.
Nie kleszcz, nie deszcz, nie sitowie
Ale - to smutne jest… - człowiek.

Malina Prześluga, znana dramatopisarka, w wesołych wierszach przybliża wszystkim dzieciom, te swojskie i egzotyczne zwierzaki, opowiadając o nich zabawne historie. Spór między dwoma paniami, o to, które to zwierzę jest lepsze, a które ciekawsze (aktorki „ożywiają” przy okazji lalki, rekwizyty i przedmioty), to pretekst, by o sprawach ważnych w teatrze zajmująco opowiedzieć. Zadania tego podjęła się Ewa Piotrowska, reżyserka, która tematy „ekologiczne” czuje jak mało kto! Oprawą plastyczną widowiska zajęła się znakomita scenografka, miłośniczka starych i pięknych przedmiotów, Julia Skuratova. A na deskach chwałowickiego Domu Kultury zagrają: Dorota Nowak i Mariola Ordak-Świątkiewicz.

Filmowy zwiastun spektaklu „Mała draka o zwierzakach”:
https://www.youtube.com/watch?v=GCAGQOzgHWg

(…) Mała draka o zwierzakach to wystylizowany podręcznik teatralnej magii w działaniu. W rzeczy samej, kiedy na scenie, czyli na tej części sali, która nie była okupowana przez małych i dużych widzów, pojawiły się Dorota Nowak jako Pani Ptaszyńska oraz jej zwierzchniczka, pani Zwierzyńska (w tej roli Mariola Ordak-Świątkiewicz), poczułem się, jakbym trafił na zajęcia do jakiegoś Hogwartu. Ubrane bowiem obie panie były niczym słynna wicedyrektor tej uczelni, Minerwa McGonagall. Surowo, ascetycznie, a jednak na swój sposób i według obranej estetyki bardzo elegancko. Inaczej chyba się nie dało, zważywszy na wyjątkowy wygląd otaczających je artefaktów. Dzięki staraniom Julii Skuratovej mają dookoła siebie pokaźny zestaw starych stołów, stolików, krzeseł, lamp z wielkimi kolorowymi abażurami, książek, zegarów, klatek na ptaki i telefonów w tej „archaicznej” ich postaci, o której już zdążyliśmy prawie zapomnieć. Po środku, jakby w centrum tego muzealnego retro-kosmosu, znajduje się gramofon, na którym - jako kolejny domykający element tworzenia odpowiedniej atmosfery - będą puszczane płyty winylowe. No i walizki. Mnóstwo różnego rozmiaru walizek. Ogromnych, wielkich i mniejszych. Mieszkają w nich, niczym w zamykanych na klucz domkach, liczni zwierzęcy bohaterowie wymyślonej przez Prześlugę historii. (…) Fragment recenzji Henryka Mazurkiewicza pt. Marvin i zwierzaki - pełny tekst na stronie: http://teatralny.pl/recenzje/marvin-i-zwierzaki,2295.html.

Prapremiera spektaklu „Mała draka o zwierzakach” miała miejsce 3 lutego 2018 r. w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki http://www.teatrlalki.opole.pl.
Kontakt
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.