Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Ogłoszenie:

TEATRALNY PORANEK NAJ NAJA

dodano: 2018.02.12 ważne do: 2018.02.20 wyświetleń: 132
15 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Spektakl pt. „Ani me, ani be...”
w niedzielę 18 lutego 2018 r. o godz. 11.00

Spektakl trwa ok. 45 minut i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat.Po spektaklu mini-warsztaty dla dzieci z robienia telefonów.
Cena biletu - 15 zł/os.


Zwariowany profesor Decybeliusz i jego poukładana asystentka Zosia zabiorą widzów w świat pełen dźwięków. Przeżyją śmieszne, ale i pełne grozy przygody. Do czego potrzebny im soniczny detonator? Dlaczego krowa mieszka w laboratorium? I wreszcie, czy uda im się naprawić nieudany eksperyment i doprowadzić dźwiękowy świat do porządku?
"Ani me, ani be..." to autorska bajka inspirowana i oparta na dźwiękach, które często giną pośród codziennych obowiązków. Pozornie surowa scenografia, na oczach widzów zmienia się w magiczne laboratorium, gdzie prawa fizyki nie zawsze działają tak jak powinny.
W spektaklu wykorzystano grę światłem i cieniem, a jak na historię o dźwiękach przystało - są one nieodłącznym towarzyszem teatralnego widowiska.

Po spektaklu - mini warsztaty - dzieci będą wykonywały telefony z kubeczków plastikowych i sznurków. Będzie można również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

Filmowy zwiastun spektaklu na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=enWH4qC2hL4.
Spektakl w reżyserii Szymona Strużka realizowany jest przez „Teatr Gry i Ludzie” z Katowic.
Występują Alicja Szymkiewicz i Szymon Strużek, dźwiękiem i światłami kieruje Beniamin Lediński.

Teatr Gry i Ludzie http://gryiludzie.pl/pl/ powstał w 1997 roku. Od początku istnienia w obszarze zainteresowań zespołu znajdował się zarówno teatr uliczny jak i ten realizowany na tradycyjnych deskach scenicznych. Teatr Gry i Ludzie jest zespołem podróżującym. Swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami. Repertuar teatru stanowią przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci. Scena Teatru mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach Dąbrówce Małej. Zespół tworzą ludzie o różnych korzeniach i doświadczeniach artystycznych. Teatr podejmuje współpracę ze środowiskami związanymi z teatrami instytucjonalnymi oraz innymi teatrami niezależnymi. Swoje spektakle prezentował na festiwalach i podczas innych wydarzeń w wielu miastach Polski. Wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu "Malta" w Poznaniu i "Sztuka Ulicy" w Warszawie, a także za granicą na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji.

Kontakt
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.