Dzisiaj jest: 10.8.2020, imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Ogłoszenie:

Warsztat improwizacji wokalnej dla początkujących – Przędzalnia głosu

dodano: 2019.08.24 ważne do: 2019.09.23 wyświetleń: 243
240 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Przędzalnia głosu to cykl warsztatów poświęconych szeroko pojętej ekspresji wokalnej. Skupiamy się na możliwościach naszego naturalnego instrumentu, ich twórczym wykorzystaniu w mowie i śpiewie. W dniach 21-22 września 2019 w Warszawie odbędzie się warsztat improwizacji wokalnej dla początkujących, na którym oprócz podstawowego treningu emisji głosu, znajdą się ćwiczenia na jego kreatywne i spontaniczne użycie.

Tym razem naszym głównym narzędziem w pracy nad głosem stanie się improwizacja. Zaczniemy od zbudowania dla niej solidnej i bezpiecznej podstawy – rozgrzejemy ciało, wzmocnimy rezonatory, rozśpiewamy się, wyostrzymy słuch, nabierzemy odwagi. Różne formy improwizacji, mniej lub bardziej otwarte, potraktujemy jako metodę na uplastycznienie głosu. Naszym nadrzędnym celem będzie pobudzenie kreatywności i spontaniczności, odnalezienie nowych (w sensie indywidualnym) sposobów ekspresji wokalnej, a także rozwój umiejętności komunikacyjnych. W czasie dwudniowego warsztatu odrzucimy profesjonalizm oraz kategorie takie jak piękno czy błąd na rzecz eksperymentu i dobrej zabawy. Będziemy oscylować pomiędzy chaosem a porządkiem, wolnością a ograniczeniem, świadomym a nieświadomym.

Zajęcia skierowane są do wszystkich zainteresowanych pracą nad głosem, którzy ukończyli 16 lat. Zaczniemy od podstaw – osoby niedoświadczone osiągną swobodę wydobywania dźwięku, a bardziej zaawansowani będą mogli umocnić bazę, a następnie poszukać nowych sposobów ekspresji.

Czas:
21-22.09.2019
sobota 14:00 – 16:30; 17:30 – 20:00
niedziela 10:00 – 12:30; 13:30 – 16:00
Łącznie 10 godzin zegarowych.

Miejsce:
Akademia Sztuki i Kultury, Jana Pawła II 36c, Warszawa

Koszt:
240 zł

Zapisy:
W warsztacie weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, zapisać można się:
• telefonicznie 725 145 166
• mailem – pracanadglosem@gmail.com (wymaga potwierdzenia z naszej strony)

Prowadząca:
Aleksandra Kowalczyk – absolwentka kulturoznawstwa (Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski), animatorka kultury, performerka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Stypendystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny, z którą współtworzy cykl performansów. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” oraz Teatrem Węgajty. Obecnie śpiewa w zespole Córy Mary, wykonującym archaiczne pieśni obrzędowe, oraz współtworzy duet improwizacji elektrowokalnej OM. W swojej pracy skupia się na poszerzaniu możliwości głosu poprzez ruch, improwizację i techniki wokalne różnych kultur muzycznych.

Przędzalnia głosu to cykl warsztatów poświęconych szeroko pojętej ekspresji wokalnej. Skupiamy się na możliwościach naszego naturalnego instrumentu, ich twórczym wykorzystaniu w mowie i śpiewie. Program zajęć opiera się z jednej strony na podstawowej pracy nad dykcją i emisją głosu, jego otwarciem, umocnieniem oraz integracją z ciałem, a z drugiej – na poszerzaniu palety jego brzmienia poprzez różne formy muzyczne i swobodę emocjonalną. Organizujemy warsztaty semestralne, a także tematyczne warsztaty weekendowe. Do udziału zapraszamy każdego, kto ukończył 16 lat, bez względu na stopień zaawansowania.

Więcej informacji na stronie http://przedzalniaglosu.pl/
Kontakt
Przędzalnia głosu
ul. Al. Jana Pawła II 36c, 00-141 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.