Dzisiaj jest: 19.8.2019, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Ogłoszenie:

OP_FAME // Future Art Market Education - konferencja

dodano: 2019.02.28 ważne do: 2019.03.30 wyświetleń: 213
Szczegóły ogłoszenia:
Nowy rok to nowe postanowienia i wyzwania. Czy marzą się Wam podróże? Udział w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych? Poznawanie ciekawych miejsc i ludzi? Nowych inspiracji i wiedzy dostarczy Wam w tym roku OP ENHEIM wraz z rozpoczynającym się projektem OP_FAME (Future Art Market Education).

Marcowa część programu zatytułowana została "ARTYSTA W PODRÓŻY - Granice mobilności artystycznej". Składają się na nią dwie konferencje, wspólne dyskusje i warsztaty prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach z Berlina, Drezna, Warszawy, Wrocławia i Poznania. Warsztaty zostały podzielone ze względu na stopień zaawansowania problematyki na poziomy: Basic, Advanced i Master Class. Podczas wszystkich wspólnych spotkań poruszymy tematy od dużych biennale i międzynarodowych prezentacji sztuki, poprzez współpracę galeryjną, do różnorodnych form rezydencji artystycznych, kuratorskich i międzynarodowych pobytów rezydencyjnych. Skala działania, możliwości realizacji pomysłów, miejsca inspirujących projektów – wybierzcie sami, dla nas wszystkie tematy są ważne i ciekawe. Autorkami projektu są Mira Skrudlik i Kama Wróbel, które od lat zaangażowane są w realizację projektów wspomagających kształcenie artystów oraz edukację w zakresie rynku sztuki.

Dodatkowo wśród uczestników konferencji i warsztatów wybierzemy dwie osoby, które zabierzemy na wizyty studyjne do Drezna, Berlina, Warszawy i Wrocławia. Szczegółów naboru dowiecie się podczas wydarzeń.

WYDARZENIA 16-17 marca 2019 -> https://bit.ly/2TWJCkH
WYDARZENIA 30 marca 2019 -> http://bit.ly/2E4vfnA


************************
KONFERENCJA
16.03.2019

➡️ 16.03.2019 godz. 11.00 - 15.00
OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
Konferencja: "ARTYSTA W PODRÓŻY – Granice mobilności artystycznej"

Blok I, godz. 11.00 - 13.00: "Modele międzynarodowych wydarzeń artystycznych – czy przegląd daje pogląd?"

Blok II, godz. 13.00 - 15.00: "Utrata mobilności czy nowe kierunki rozwoju i rezydencji artystycznych. Płeć, wiek, macierzyństwo, niepełnosprawność – czy świat rezydencji jest demokratyczny?"

Uczestnicy:
– Andrea Hilger, Mátyás Dunajcsik (OSTRALE Dresden - Biennial for contemporary art)
– Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka (WRO Media Art Biennale / Wrocław)
– Ika Sienkiewicz-Nowacka (U-jazdowski Rezydencje / U-jazdowski Residencies /
Warszawa)
– Jagna Domżalska (Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu)
Moderatorka: Mira Skrudlik (OP_FAME)

Wymagana rejestracja: https://opfame.evenea.pl/
Wstęp bezpłatny

➡️ 30.03.2019, godz. 13.00 - 15.00
OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
Konferencja: "Berlin i Warszawa otwierają galerie"

Spotkanie z Asią Żak Persons z Galerii galerii Żak | Branicka z Berlina oraz Martą Kołakowską z warszawskiej LETO, które poprowadzi Stach Szabłowski – kurator, krytyk, publicysta i historyk sztuki. Stach Szabłowski pisał na łamach Magazynu SZUM o
Warsaw Gallery Weekend 2017 „Warszawa nie będzie drugim Berlinem”. Czy Warszawa rzeczywiście chciałaby stać się drugim Berlinem, a może wręcz przeciwnie – ma przed sobą inną misję na polu sztuki?

Berlin postrzegany jest jako miejsce dynamicznej wymiany poglądów, energii artystycznej, swego czasu punkt spotkań Wschodu i Zachodu. Berlinocentryczne spojrzenie na sztukę nie jest pozbawione aspektu ekonomicznego, powstają partnerstwa kulturalne prywatno-publiczne. Końcem kwietnia w Berlinie ma miejsce wydarzenie pokazujące potencjał berlińskiego świata galeryjnego. Podobna w swej idei impreza pojawia się rokrocznie, końcem września, w Warszawie. Przestrzenie otwierają liczne galerie sztuki współczesnej, aby prezentować artystów, promować premiery i najciekawsze zjawiska artystyczne na rynku. Oba wydarzenia dzieli prawie 600 km, ale oba noszą wspólną nazwę Gallery Weekend. Jaki wpływ mają na międzynarodowy rynek sztuki oraz bardziej indywidualnie - co wynika z ich obecności dla samych artystów, dla ich promocji, prezentacji? Jakie modele współpracy z galerią i galerii ze sobą niosą takie wydarzenia?

Wymagana rejestracja: https://opfame2.evenea.pl/
Wstęp bezpłatny
Kontakt
OP ENHEIM
ul. Plac Solny 4, 50-062 Wrocław, woj. dolnośląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: www.openheim.org
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.