Dzisiaj jest: 18.9.2020, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Ogłoszenie:

Camerata Augustoviana - "Pomiędzy klasyką a fantazją"

dodano: 2020.08.05 ważne do: 2020.08.13 wyświetleń: 26
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
O’bows Quartet „Pomiędzy klasyką a fantazją”
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę cyklu Camerata Augustoviana. W niedzielę 9 sierpnia o godz. 19:00 w augustowskiej Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego wystąpi O’bows Quartet w koncercie „Pomiędzy klasyką a fantazją”.
O’bows Quartet tworzą oboistka Magdalena Maniewska, skrzypaczka Alisa Kopac, altowiolistka Joanna Kravchenko oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa, artystki związane z Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką, Elbląską Orkiestrą Kameralną i Akademią Muzyczną w Gdańsku. Zespół powstał w 2018 roku ze wspólnej pasji do muzyki kameralnej, z potrzeby wszechstronnego rozwoju artystycznego. Centrum zainteresowań artystycznych O’bows Quartet stanowią utwory autorstwa kompozytorów XX i XXI wieku, często pisane w duchu neoklasycyzmu. Jest to głównie muzyka brytyjska, dająca bogate źródło repertuaru na taki skład kameralny. Zespół posiada także w swoim repertuarze kompozycje okresu klasycznego, jak również muzykę filmową.
W programie koncertu:
Frantisek Kramar – II Kwartet obojowy F-dur
• Allegro
• Menuetto
• Rondo
Jiri Druzecky – IV Kwartet obojowy g-moll
• Adagio-Allegro
• Andante
• Allegro
****
Benjamin Britten (1913-1976) – Phantasy op. 2
Ernst John Moeran (1894-1950) – Fantasy Quartet for Oboe and Strings

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
APK

Uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z akceptacją zapisów Regulaminu Imprez organizowanych przez APK w czasie trwania epidemii CVID-19, znajdującego się na stronie internetowej http://www.apk.augustow.pl

 
Kontakt
APK
ul. Księdza Skorupki 2C, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.