Dzisiaj jest: 6.7.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Ogłoszenie:

KONCERT "BAL DLA UBOGICH. TRIBUTE TO TUWIM"

dodano: 2019.11.21 ważne do: 2019.12.21 wyświetleń: 120
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
15 grudnia 2019 o godz. 18.30 zapraszamy na wyjątkowy koncert „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”. Na muzycznej scenie MDK wystąpi łódzki zespół Agnellus. Program koncertu „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” (jednocześnie program albumu muzycznego wydanego pod tym samym tytułem),  został w całości stworzony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima. Wybrane teksty przepełnia z jednej strony niepokojący obraz wnętrza człowieka, a z drugiej pewien rodzaj nadziei, którą najlepiej wyraża metafizyka i niepogodzenie. Melancholia Tuwimowskich tekstów to piękne królestwo słów o samotności, miłości i wierze.
Wydawnictwo muzyczne „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” zostało objęte honorowym patronatem Domu Literatury w Łodzi oraz patronatem Fundacji Pasaże Pamięci. Agnellus jest wielokrotnie nagradzanym zespołem. Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie uznał, że projekt tuwimowski jest istotny dla promocji polskiej kultury za granicą i przyznał dofinansowanie wyjazdu zespołu na festiwal poświęcony Tuwimowi w Szkocji w roku 2013 w programie „Kultura polska na świecie”. Agnellus działa w materii piosenki wysokoartystycznej. Zespół Agnellus uczestniczy w ważnych projektach związanych z regionem współpracując z Domem Literatury w Łodzi oraz z Fundacją Pasaże Pamięci w Tomaszowie Mazowiecki.
Zadanie „Bal dla ubogich – album muzyczny – Tribute to Tuwim” zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Wydawca płyty Stowarzyszenie Obszary Kultury otrzymało dofinansowanie do trasy koncertowej zespołu od Województwa Łódzkiego.
śpiew – Agnieszka Kowalska-Owczarek
gitara akustyczna – Agnieszka Nowak
gitara basowa – Tomasz Kowalski
gitara elektryczna – Daniel Machoś
perkusja – Paweł Zawierucha
gościnnie:
puzon – Grzegorz Rogala
instrumenty klawiszowe – Rafał Hajdorowicz
 
Wstęp za węjściówkami
Kontakt
Miejski Dom Kultury w Radomsku
ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, woj. łódzkie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.