Dzisiaj jest: 10.8.2020, imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Ogłoszenie:

17. POJEDYNEK NA SŁOWA w Rybniku

dodano: 2019.11.07 ważne do: 2019.12.07 wyświetleń: 103
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
17. POJEDYNEK NA SŁOWA
Fundacji PGE Energia Ciepła dla szkół ponadpodstawowych.
15, 22, 29 listopada, 6 grudnia 2019 r. o godz. 12.00. Wstęp wolny!
Pojedynek na Słowa to szlachetna rywalizacja młodych adeptów szkół średnich, która recytuje wiersze i śpiewa piosenki, krótko mówiąc: walczy o słowa w konkursach upowszechniających poezję mówioną i śpiewaną. 8-osobowe drużyny z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Żor rywalizować będą o miano najlepszych w interpretacji poezji. Wybitny aktor ś.p. Zbigniew Zapasiewicz podczas występu z okazji „Pojedynku” powiedział: „Świat, w którym nie bałoby poezji i śpiewu byłby nieludzki, ale dopóki bierzecie udział w takich imprezach jak POJEDYNEK z pewnością nie będziecie musieli wyobrażać sobie takiego świata”.
Pojedynek na Słowa to kuźnia talentów. W niej zaczynali, dziś aktorzy, muzycy i wokaliści jak: Karina Abrahamczyk-Zator, Jarosław Hanik, Anna Pawlus, Magdalena Lepiarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Kuba Blokesz, Malwina Klimek, Piotr Tłustochowicz, Mateusz Piecowski i wielu innych. Występują oni na scenach, estradach, w radiu i telewizji, biorą udział w znaczących Festiwalach. I każdy z uczestników tegorocznego Pojedynku ma takie szanse. Młodzi wykonawcy uczą się współzawodnictwa i spotykają się ze Sztuką przez duże S. Każdy Pojedynek rozpoczyna profesjonalny artysta. W tej przygodzie ze sztuką nie ma przegranych, bo wygrywa poezja!
15.11.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku
i Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. W programie koncert: ,,Siedem bajek o miłości" - spektakl muzyczny poświęcony twórczości KORY.

22.11.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego i i IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku. W programie koncert: ,,Taki pejzaż” - zaśpiewa Dorota ,,Sowa” Kuziela.

29.11.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkól nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach. W programie koncert: ,,Przeciwwaga” - zaśpiewa Gabriela Kundziewicz i Dawid Gębala.

06.12.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku i Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. W programie koncert laureatki głównej nagrody OFPA 2019 Natalii Skorupki z zespołem Coffee Experiment.

Organizatorami 17 Pojedynku na Słowa są: Fundacja PGE Energia Ciepła http://www.fundacjapgeenergiaciepla.pl i Dom Kultury Chwałowice http://www.dkchwalowice.pl.
Dyrektorem Artystycznym Pojedynku na Słowa jest Jadwiga Demczuk-Bronowska: pojedyneknaslowa@fundacjarybnik.pl.
 
Kontakt
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.