Dzisiaj jest: 16.10.2018, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Ogłoszenie:

JAZZ NIGHT

dodano: 2018.08.10 ważne do: 2018.08.18 wyświetleń: 11
50 PLN
Szczegóły ogłoszenia:

Wybitny pianista z Singapuru Jeremy Monteiro i  przyjaciele Michała Sołtana zagrają w Warszawie!

W ramach swojej dwudniowej wizyty w Polsce, 16-go sierpnia o godz. 19.00 w ramach Jazz Night w Nowy Świecie Muzyki zagra Jeremy Monteiro. Pianista jazzowy, kompozytor, wokalista i pedagog. Wydał ponad 40 solowych płyt. Otrzymał najwyższą nagrodę Singapuru w dziedzinie sztuki, Medalion Kultury w 2002 roku. Grał z takimi muzykami jak Toots Thielemans, Michael Brecker, Paulinho Costa, Charlie Haden, Lee Ritenour, James Moody, Ernie Watts, Simon & Garfunkel. Występował w Ronnie Scott's w Londynie, na Mainstage of the Montreux, EFG London i wielu innych festiwalach jazzowych.
Koncert tak znakomitego pianisty odbędzie się w Nowym Świecie Muzyki to niebywała gratka dla fanów jazzu oraz muzyki improwizacyjnej. To właśnie w murach kamienicy przy Ul. Nowy Świat 63 w Warszawie grał między innymi Muniek Staszczyk, Maryla Rodowicz, Maria Sadowska i wielu innych utalentowanych polskich i zagranicznych muzyków. Wraz z pianistą zagra zespół składający się z jednych z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia (Marcin Kajper – saksofon, Marcin Pendowski – gitara basowa oraz Marcin Jahr – perkusja), który został skompletowany przez Michała Sołtana. Polskiego gitarzystę, kompozytora, autora tekstów, wokalistę, multiinstrumentalistę, edukatora i performera. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach (m.in. Oct Loft Jazz Festival in Shenzhen), Niemczech, Danii (Kopenhagen Jazz Festival) i Polsce (m.in. Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival), prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r., a w 2017 r. pierwszą solową płytę „MaloGranie” zapraszając 17 muzyków z całego świata między innymi Dante Luciani, czy Russ Spiegel (USA). W 2018 roku zadebiutował na 55 KFPP w Opolu z autorską piosenką „Dzieje się”.
Organizator Street Art Production wraz z Ambasadą Indonezji i Soltan Art Group zapraszają do Nowego Świata muzyki 16-go sierpnia o 19:00. To będzie wyjątkowa uczta muzyczna !

16.08.2018
Bilety: 50 PLN
Bilety dostępne w sprzedaży w dniu koncertu (płatność gotówką).
Kontakt
Nowy Świt Muzyki
ul. Nowy Świat 63, Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.