Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Ogłoszenie:

Recital fortepianowy Juliusza Goniarskiego

dodano: 2018.08.03 ważne do: 2018.08.11 wyświetleń: 23
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na wyjątkowy recital fortepianowy, który odbędzie się w piątek, 10 sierpnia o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Wystąpi przed Państwem Juliusz Goniarski - student na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, który odniósł liczne sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych, jak choćby I miejsce w Makroregionalnym Konkursie Pianistycznym w Gdańsku, II miejsce w Konkursie im. J. S. Bacha w Warszawie i nagrody w III International Piano Competition w Sztokholmie oraz Pietro Argento Concorso di Musica w Gioia del Colle (Włochy). Podczas wielu kursów i lekcji mistrzowskich uczył się pod kierunkiem wybitnych pianistów w Polsce i za granicą, m.in.: prof. A. Jasińskiego, prof. J. Stompla, prof. H. Sigfridssona, prof. I. Schepsa, czy prof. P. Palecznego. Występował w wielu salach koncertowych w Polsce i za granicą. W 2015 roku pianista brał udział w warsztatach „Próbówka” z Rafałem Augustynem i Januszem Olejniczakiem. Jego repertuar obejmuje dzieła zarówno barokowe, klasyczne, romantyczne, jak i współczesne. Juliusz Goniarski jest założycielem i pierwszym przewodniczącym studenckiej organizacji „Koło Pianistów UMFC”, która od 2017 roku zajmuje się aktywną promocją pianistów z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Jest również współtwórcą serii koncertów „Fortepianowe mozaiki” oraz „Cieszyńskich spotkań z muzyką”.


W programie:
L. van Beethoven – Sonata B-dur op. 22
F. Liszt – Etiuda nr 6 z cyklu  “Grande Etudes d’Apres Paganini”
F. Chopin – Etiuda a-moll op. 25 nr 11
F. Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60

---

K. Szymanowski – Mazurki 17, 18, 19 i 20 z op. 50
K. Szymanowski – Etiuda C-dur op. 4 nr 4
K. Szymanowski – Fantazja C-dur op. 14
C. Debussy – Ballada „Slave”
C. Debussy – L’isle joyeuse
 
Kontakt
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w
ul. Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: www.mshm.pl
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.