Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Ogłoszenie:

DKF KINOCHŁON - "Oficer i szpieg"

dodano: 2020.01.17 ważne do: 2020.01.25 wyświetleń: 35
15 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
20 stycznia augustowski DKF KINOCHŁON o godz. 18:30 w kinie Iskra zaserwuje Państwu film najnowszy film Romana Polańskiego pt. „Oficer i szpieg” nagrodzony Srebrnym Lwem oraz Nagrodą FIPRESCI na festiwalu w Wenecji. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Alfreda Dreyfusa, który, pełniąc służbę francuskiego kapitana, zostaje niesłusznie skazany na dożywotnie więzienie za zdradę stanu. Do dziś nazwisko tego kapitana powraca we wszelkich dyskusjach na temat praw jednostki, lustracji i roli prawdy w codziennej polityce prowadzonej przez państwo. W jego obronie stawała ówczesna francuska elita, pisarze i uczeni. Słynna afera Dreyfusa podzieliła całą Francję.  
Wydarzenia związane z kontrowersyjną do dzisiaj sprawą Alfreda Dreyfusa poznamy z perspektywy Georgesa Picquart (w tej roli Jean Dujardin), oficera wywiadu, który wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa na Wyspie Diabelskiej u wybrzeży Gujany Francuskiej odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę.
Całą sprawę Alfreda Drayfusa przedyskutuje z nami Tomasz Adamski – filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa.  Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.
Bądźcie z nami w poniedziałek – zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.
 
Kontakt
APK
ul. 3 Maja 38, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.