Dzisiaj jest: 2.4.2020, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
Ogłoszenie:

3xGdynia 2019

dodano: 2019.12.06 ważne do: 2019.12.20 wyświetleń: 60
15 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
3xGdynia – święto polskiego filmu
Drodzy Państwo, zanim zaczniecie przygotowywać się do świąteczno-noworocznej laby, mamy jeszcze jedną filmową propozycję – i to jaką!
Jak co roku delegacja naszego DKF-u była we wrześniu na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przywieźliśmy stamtąd nie tylko nagrodę PISF-u dla najlepszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Polsce, ale przede wszystkim fantastyczne filmy!
W tym roku przegląd wybranych filmów gdyńskiego festiwalu potrwa od 15 do 17 grudnia, jak zawsze w augustowskim kinie Iskra (3 Maja 38), a co dla Państwa mamy? Proszę spojrzeć:
3xGdynia rozpocznie się w niedzielę 15 grudnia o 18:30 filmem Macieja Pieprzycy Ikar. Historia Mietka Kosza”, czyli inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.
Gościem tego pokazu będzie Maciej Pieprzyca – reżyser, absolwent dziennikarstwa i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Autor filmów dokumentalnych: „Zostanie legenda”, „Jestem mordercą”, „Przez nokaut”. Debiutował fabułą „Inferno”, potem przyszły kolejne filmy: „Drzazgi”, wielokrotnie nagradzany „Chce się żyć” z 2013 roku, „Jestem mordercą” z 2016 r. i najnowszy „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.
Drugi dzień (16 grudnia od 18:30) poza ucztą filmową przyniesie nam test znajomości polskiego kina, który rozstrzygniemy dnia następnego. Przygotujcie się Państwo na dobrą zabawę i atrakcyjne nagrody. Gdy już przeegzaminujemy Naszą Widownię pokażemy jej najpierw najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych „Nie zmieniaj tematu” Huberta Patynowskiego, a potem dramat psychologiczny z dreszczykiem pt. „Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika. Zdobywca Złotych Lwów za najlepszy debiut reżyserski ma prostą receptę na sukces: trzech mężczyzn, jedno miejsce i jedno zdarzenie, które zmieni życie każdego z nich. Utrzymana w realistycznym stylu uniwersalna historia opowiada o kilku godzinach z życia wiejskiej społeczności, przygląda się kondycji człowieka postawionego w sytuacji granicznej oraz stawia pytania o istotę przypadku i przeznaczenia. Krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego.
Przegląd zamkniemy we wtorek 17 grudnia o 18:30 filmem „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego, czyli historią Mariana, trzydziestoletniego polonisty z liceum, który po wyrzuceniu z pracy musi ułożyć sobie życie na nowo, oraz jego kolegi – Ludwika, nauczyciela historii, który szuka sposobu na funkcjonowanie w brutalnej rzeczywistości zawodowej.
Gościem tego wieczoru będzie odtwórca głównej roli w tym filmie, Sebastian Fabijański – jeden z najbardziej obiecujących polskich aktorów młodego pokolenia. Absolwent warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Studiował również w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Przez pewien czas był też uczniem PWST w Krakowie. Na wielkim ekranie Sebastian Fabijański zadebiutował w krótkometrażowym filmie „Strażnicy” . W 2014 roku wcielił się w rolę Sagana w „Mieście 44” Jana Komasy. Zagrał także w „Jezioraku” (za który na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za debiut aktorski), „Paniach Dulskich” i musicalu „#WszystkoGra”. Duży rozgłos przyniosła mu rola w „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i kolejnych produkcjach Patryka Vegi. Można go zobaczyć także w serialach: „Pakt” i „Belfer” oraz filmach „Kamerdyner” czy „Legiony”.
Prowadzącą tegoroczny Przegląd będzie, debiutująca w Kinchłonie, Ola Salwa - dziennikarka i recenzentka filmowa,  redaktor naczelna „Polish Film Magazine”. Jej teksty można przeczytać także w „Kinie” i „Polityce” lub w serwisie Stopklatka.pl. Należy do polskiej sekcji FIPRESCI, czyli międzynarodowej organizacji non-profit zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata.
Serdecznie zapraszamy na to doroczne święto filmu polskiego!
- - -
Bilety i karnety:
Bilet na jeden wieczór filmowy – 15 zł
Karnet na cały Przegląd – 35 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59
 
Kontakt
APK
ul. 3 Maja 38, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.