Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Ogłoszenie:

3xGdynia - 6. edycja

dodano: 2018.11.26 ważne do: 2018.12.10 wyświetleń: 170
15 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
3xGdynia po raz szósty
Kochana Widownio! Zbliża się jedna z naszych (i mamy nadzieję – Waszych) ulubionych imprez Kinochłona! 3xGdynia startuje już 9 grudnia. Karnety na cały Przegląd już można kupować w Miejskim Domu Kultury. Wszystkim tym, którzy jeszcze wahają się, czy warto spędzić z nami trzy dni w kinie, mówimy „tak!” i przedstawiamy harmonogram na wszystkie dni.
Rozpoczynamy w niedzielę 9 grudnia o godz. 19:00. Głównym filmem tego wieczoru będzie „Wilkołak” Adriana Panka, który obejrzymy przedpremierowo. Laureat Złotego Lwa za reżyserię opowiada historię ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, które trafiają do prowizorycznego sierocińca w opuszczonym pałacu wśród lasów. Po obozowych przejściach starają się dojść do siebie, ale instynkt przetrwania bierze górę, gdy Niemcy wypuszczają w las obozowe wilczury… To mistrzowsko skonstruowane, współczesne kino grozy, które wciąga, trzyma w napięciu już od pierwszych minut i – w pozytywnym znaczeniu – wgniata widza w fotel.
Krótkometrażową niespodzianką tego wieczoru będzie „Atlas” w reżyserii Macieja Kowalskiego z Tomaszem Kotem w jednej z ról. Opowieść o pensjonariuszu szpitala psychiatrycznego to filmowy żart skupiający się wokół człowieka, który wygląda, jakby w pojedynkę podtrzymywał całą kulę ziemską.
Oba filmy obejrzą z nami Adrian Panek – reżyser „Wilkołaka” i Nicolas Przygoda, odtwórca jednej z głównych ról w tym filmie. W krzyżowy ogień pytań weźmie panów gospodarz Przeglądu, znany i lubiany przez augustowską widownię – Michał Oleszczyk.
Poniedziałek 10 grudnia przyniesie kolejną porcję filmowych wrażeń. Tego dnia przeprowadzimy nasz coroczny quiz wiedzy o polskim kinie i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. A co obejrzymy? „Okna, okna” Wojciecha Solarza, którego także będziemy gościć tego wieczoru. Aktor, którego znają Państwo na pewno z „U Pana Boga w ogródku” (i „…za miedzą” też!) Jacka Bromskiego, to istny człowiek orkiestra – film po obu stronach kamery, teatr, kabaret, produkcja. Jego „Okna, okna” epatują ciepłem, zaskakują humorem, kreatywnością i jakimś szczególnym rodzajem tajemniczej melancholii. Mamy nadzieję.. ba! Mamy pewność! że film zarazi Państwa pozytywną energią!
Nie zabraknie krótkiego metrażu – „Relax” Agnieszki Elbanowskiej przeniesie nas do ośrodka wczasowego szykującego się do przyjazdu gości i sprawdzimy, czy jego właścicielom uda się przemianować dom wczasowy na ośrodek dla uchodźców, aby zdobyć ministerialną dotację.
Na finał szóstej edycji Przeglądu 3xGdynia zostawiliśmy film, który podbił serca gdyńskiej widowni i festiwalowego jury. 11 grudnia o 19:00 zagramy „Fugę” Agnieszki Smoczyńskiej, która pokaże nam drogę do odzyskania tożsamości. Alicja – główna bohaterka filmu – traci pamięć. Po dwóch latach „dochodzenia do siebie” wraca do rodziny. Bliscy nie poznają kobiety, a i ona nie pamięta że jest żoną i matką, że kocha. Jest obca we własnym domu… Czy poznanie prawdy o sobie da jej szczęście? Rozgryźć tę historię pomoże nam filmoznawca i socjolog Maciej Białous.
To nie koniec wrażeń festiwalowych – we wtorek rozstrzygniemy filmowy quiz i rozdamy nagrody. Nie zabraknie także krótkiego metrażu – filmu „Zwykłe losy Zofii” Dominiki Gnatek, laureata nagrody głównej w Konkursie Filmów Krótkometrażowych gdyńskiego festiwalu. Kim jest tytułowa Zofia? – niepoprawną romantyczka, która przypadkowo spotyka byłego chłopaka. Kilka lat wcześniej musiała wyjechać przez niego do innego miasta. Jak potoczą się dalsze losy tej pary – sprawdźcie razem z nami.
Wszystkie gdyńskie wieczory zaczynamy o 19:00 w augustowskim kinie Iskra, a bilety i karnety czekają na Państwa – tak jak zawsze w Miejskim Domu Kultury. Więcej szczegółów na temat filmów i gości można znaleźć na naszej stronie internetowej kinochlon.pl i fejsbukowym wydarzeniu. Bądźcie z nami – emocji nie zabraknie!
- - -
Cennik:
Bilet na jeden wieczór filmowy
– 15 zł
Karnet na cały przegląd – 30 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59
 
Kontakt
APK
ul. 3 Maja 38, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.