Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Ogłoszenie:

Renata Mirska - „Podążając w kierunku równika".

dodano: 2018.10.10 ważne do: 2018.10.18 wyświetleń: 112
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

16 października (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00
Renata Mirska - Podążając w kierunku równika - Tajlandia, Malezja, Singapur .
Wstęp wolny.

Renata Mirska - Amazonka w Podróży. Zawodowo jestem technologiem żywności i doradcą żywieniowym, prywatnie żoną Janka i mamą 9-letniego Borysa. Swoją przygodę z dalekimi podróżami rozpoczęłam w 2006 r. wyprawą do Chin. Następnie były Indie i Nepal. Później była przerwa na chorobę, która oprócz negatywnych emocji, spotęgowała we mnie pragnienie poznawania i dotykania świata. Azja południowo - wschodnia jest dla mnie fascynującym kierunkiem. Jestem inicjatorką spotkań podróżniczych „Amazonka w podróży” w Stowarzyszeniu Klub Śląskich Amazonek. Moim marzeniem jest realizacja wyprawy kobiet z doświadczeniem choroby nowotworowej - Amazonek nad rzekę Amazonkę.

W tym roku, wraz w mężem i synem, odwiedziłam Singapur, Malezję i Tajlandię. Trzy kraje Azji Południowo - Wschodniej tak bardzo podobne a jednak zupełnie różne. Wszędzie są piękne plaże, biały piasek, gorące słońce, apetyczna kuchnia i ludzie uzależnieni od smartfonów. Każdy kraj to jednak inna kultura, inna religia i inny sposób bycia:
Singapur to państwo - miasto przyszłości, centrum finansowe świata, potężna mieszanka kultur i ludzi z całego świata. Tutaj doświadczyliśmy rozrywki na wysokich obrotach dla dużych i małych w gigantycznym parku rozrywki. Na miejscu spędziliśmy tylko 3 dni - ceny nie są dla polskiej kieszeni.
Malezja jest krajem muzułmańskim, kobiety unikają kontaktu wzrokowego, na każdym kroku tabliczki z zakazami, tradycja miesza się z nowoczesnością, tutaj doświadczyłam najstarszego na świecie lasu deszczowego. Malezja „pachnie” durianem - królem owoców, którego nie wniesiesz do hotelu, pociągu czy samolotu.
Tajlandia - kraj uśmiechu, łagodności mnichów buddyjskich i kuchni z nutą galangalu. W Tajlandii wszędzie byłam witana uśmiechem, pięknym buddyjskim ukłonem, miałam tu poczucie spokoju i wolno płynącego czasu. Tutaj czuję się najlepiej… i tutaj na pewno wrócę…
 
Kontakt
Żółty Młynek Klubokawiarnia
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.