Dzisiaj jest: 22.9.2019, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Ogłoszenie:

Zorientuj się na Niepodległą - rowerowa gra terenowa

dodano: 2018.09.07 ważne do: 2018.09.21 wyświetleń: 75
Szczegóły ogłoszenia:
Augustowskie Placówki Kultury, Nadleśnictwo Augustów, Stowarzyszenie Poszukiwań Miejsc Walki i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni” zapraszają wszystkich do udziału w rowerowej grze terenowej „Zorientuj się na Niepodległą!”.
W sobotę 22 września będziemy wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – w duchu zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy, w scenerii kniei Puszczy Augustowskiej ruszymy w trasę, która związana jest walkami na tych terenach, ale i najpiękniejszymi kartami historii Augustowa i Okolic.
Trasę gry oparliśmy na „Szlaku Orła Białego”, który przebiega przez miejsca związane z walką o niepodległość. W ramach zabawy zaplanowaliśmy dwie trasy - rodzinną o długości ok. 14 km oraz dla uczestników indywidualnych i drużyn, o długości ok. 30 km.
 Pokonując wybrany przez siebie dystans uczestnicy będą gromadzili informacje o historii regionu i odpowiadali na pytania, na podstawie informacji, które znajdą na szlaku oraz kompletowali pamiątkowe widokówki.
Na mecie przewidziano atrakcje w postaci konkursów, wspólnego śpiewania pieśni wojskowych przy ognisku oraz drobnego poczęstunku.
Na najszybszych i najlepiej odpowiadających uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Nagrodzimy również uczestnika gry, który wymyśli najciekawszą stylizację wpisującą się w hasło „Polacy w drodze do Niepodległej”.
W trakcie rozgrywania konkursów odbędzie się uroczyste otwarcie miejsca popasowego na Szlaku Konnym  Puszczy Augustowskiej i Mazur. Uroczystość uświetnią pokazy hippiczne w wykonaniu ośrodków jeździeckich związanych ze szlakiem. Zobaczyć będzie można m. in.:
   - pokazy sprawności kawaleryjskiej,
   - pokazowy trening skokowy, ujeżdżeniowy i w stylu naturals,
   - kadryle jeździeckie,
   - pokaz koni arabskich i fryzyjskich,
   - pokaz stylu western.
Wykonawcami będą konie, amazonki i jeźdźcy reprezentujący :
-  Stadninę Koni Żarnowo,
-  Ośrodek Jeździecki OSTOJA,
-  STAJNIĘ 58,
-  Grupę Rekonstrukcji Historycznych Garnizon Suwałki,
-  Stajnię Wojdy,
-  Ranczo Arabians Olecko.

Dla wszystkich chętnych możliwość „pierwszego kontaktu” ze szlachetną sztuką jeździecką (w tym dosiadanie konia) w wybranym stylu.
Miejscem startu i mety będzie „popas” nad jeziorem Studzienicznym przy wiacie, w pobliżu stanicy wodnej Swoboda.

Weź udział w grze i świętuj z nami 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!
-Zapraszamy
APK

Szczegóły na temat gry (regulamin, karta zgłoszenia) dostępne są na stronie http://www.apk.augustow.pl w zakładce „Zorientuj się na Niepodległą”.
Zgłoszenia uczestników przyjmujemy w terminie od 10 do 20 września 2018r.

Gra organizowana jest w ramach projektu „Zorientuj się na Niepodległą” otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.
 
Kontakt
APK
Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.