Dzisiaj jest: 21.3.2019, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Ogłoszenie:

„Zimą za koło podbiegunowe na rowerze z psem”.

dodano: 2018.07.26 ważne do: 2018.09.24 wyświetleń: 70
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach i Klubokawiarnia Żółty Młynek zapraszają na
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

18 września (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00 - Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki - „Zimą za koło podbiegunowe na rowerze z psem”. Wstęp wolny!

Jedyna taka wyprawa na świecie czyli Lodowy kraniec z pazurem
- Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z psem.

Wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających, nieprawdopodobnych i zabawnych wydarzeń. Opowieść historii niemożliwej, gdy wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru walcząc z lodowym wiatrem smagającym ich twarze. Pomimo wielu trudności, a nawet wypadkowi i pękniętej kości, próbie porwania psa, kradzieży przyczepki, wyprawa została zrealizowana. Jedyna na świecie tego typu ekspedycja, jedyni podróżnicy, którzy 6 miesięcy trwającej zimy spędzili żyjąc w namiocie, jedyni, którzy pokonali zimą trasę z Polski na Nordkapp i z powrotem rowerem tandemem z przyczepką i 50-cio kilogramowym psem. Ekstremalnie trudne wyzwania, bliskie spotkania z niebezpieczeństwami - samochodem, nieprzychylnym człowiekiem, a nawet dzikim zwierzęciem. Laponia - piękna, magiczna, będąca spełnieniem ludzkich marzeń, ale gdy wsiąść na rower pokazuje surowe, niebezpieczne oblicze, zmuszając tym samym do przekraczania własnych barier i ograniczeń - prawdziwa walka o przetrwanie i zmagania się z samym sobą. Współpraca i zaufanie, które pozwoliło wspólnie podążać tą samą ścieżką. Saamowie, czyli pierwotny lud zamieszkujący Laponię, przez wiele lat represjonowani, zamknięci na obcych, otwarli serca dla pary zmarzniętych podróżników i uroczego psa zapraszając do ich wyjątkowego, niedostępnego dla wielu świata. W ramach swojej przyjaźni i szacunku podarowali tradycyjny nóż saamski, a gest ten uchodzi za największe wyróżnienie, które nigdy nie dotyka ludzi spoza ich ludu. Historia tak niemożliwa, że nie tylko włosy stają dęba, ale i serce kołacze ze wzruszenia, a czasem mięśnie brzucha bolą od zabawnych historii, pogoni za reniferami i atrakcjami, które zapewniał największy bohater tej historii - Kadlook, pies Alaskan Malamut, który postanowił pojechać na emeryturę do swojej zimowej ojczyzny, zabierając ze sobą swoich właścicieli - Klaudię Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego.

Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki - jesteśmy instruktorami survivalu, podróżnikami, a przy okazji intensywnie działamy w wielu dziedzinach outdooru. Jesteśmy członkami-założycielami Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, pracujemy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym jako specjaliści ds. edukacji tworząc autorskie programy warsztatów przygodowych i survivalowych, mamy bardzo duże doświadczenie w pracy instruktorów, którego początki zaczynały się oczywiście w harcerstwie. Przy okazji piszemy dla kilku dużych magazynów podróżniczych w Polsce jak National Geographic, Kontynenty, Rowertour, Special OPS.

Więcej o nas można przeczytać i usłyszeć tutaj:
http://www.facebook.com/tandemowetriplove/
https://www.youtube.com/watch?v=SHikFzFpyvE&t=5s

 
Kontakt
Żółty Młynek Klubokawiarnia
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.