Dzisiaj jest: 21.3.2019, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Ogłoszenie:

Marian Madaj - „Kraj silnych jeźdźców czyli Myanmar/Birma”.

dodano: 2018.07.26 ważne do: 2018.09.24 wyświetleń: 64
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach i Klubokawiarnia Żółty Młynek zapraszają na
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

11 września (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00 - Marian Madaj - „Kraj silnych jeźdźców czyli Myanmar/Birma”Wstęp wolny!

Birma to kraj silnych jeźdźców, co właśnie oznacza współczesna nazwa kraju „Myanmar”. Siła Birmańczykom, dla których walka i wojna są nieobce, zawsze była potrzebna. Wojna i konflikty to współczesna historia tego kraju. Na Birmie odcisnęły swe piętno kolonie europejskie, w tym ta ostatnia ze strony Wielkiej Brytanii. Birmańczycy, zdaje się, że próbują zatrzeć wspomnienie kolonializmu zmieniając nazwę swojego kraju, a także miast, które funkcjonowały w czasach Brytyjczyków. Kraj pełen wewnętrznych konfliktów oraz przejść z okupantami, dopiero od kilku lat jest otwarty dla turystów. Zdaniem wielu podróżników Birma stanowi jedno z najpiękniejszych państw Azji. Przez lata zapomniane oraz niedostępne, obecnie zdobywa coraz większą popularność. Fantastyczne świątynie, tropikalna przyroda, ślady pradawnych cywilizacji, niezwykłe górskie krajobrazy, a także gościnni i przyjaźnie nastawieni ludzie stanowią największe atrakcje tego niesamowitego kraju. Tu życie toczy się nie wokół pieniądza, ale wokół religii i rodziny. To kraj niezwykle życzliwych i pomocnych ludzi, żyjących skromnie i biednie, ale ciekawych świata. Warto jechać, bo przy odrobinie wysiłku większość wydanych naszych pieniędzy może trafić właśnie w ich ręce.

Marian Madaj - dr inż. nauk technicznych, żonaty, dzieci - Magdalena i Krzysztof, rybniczanin. Były pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wydz. Górnictwa i Geologii (emeryt). Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu materiałoznawstwa górniczego. Podróżnik amator - Azja poludniowo wschodnia (Indie, Nepal, Myanmar, Tajlandia, Kambodża, Malezja, Singapur, Indonezja). W latach 1998 - 2018 przebywał w Myanmar (Birma) kilkanaście razy.

 
Kontakt
Żółty Młynek Klubokawiarnia
ul. Św. Jana 2, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.