Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Ogłoszenie:

VHS HELL - "Turecki Rambo"

dodano: 2018.06.18 ważne do: 2018.07.02 wyświetleń: 39
15 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
VHS HELL po raz pierwszy w Augustowie!
Drodzy Państwo, takich pokazów w Kinochłonie jeszcze nie było! 28 i 30 czerwca w Augustowie pokażemy Państwu dwa filmy w ramach projektu VHS HELL.
VHS HELL to podróżujące po całej Polsce pokazy filmów klasy „B”, a także ukłon w stronę amerykańskiego kina grindhouse i polskiej rzeczywistości na przełomie lat 80. i 90. To, co najbardziej ujmuje w tych pokazach, to fakt, że dialogi są czytane przez lektora na żywo. Osoba, która podejmuje się tego zadania, nie zna list dialogowych, nie zna filmu i na żywo kreuje przed widzem filmowy świat, często nawiązując do realiów miasta, w którym właśnie odbywa się pokaz. Co czeka nas w Augustowie?
W czwartek 28 czerwca o godz. 19:00 w kinie Iskra zaserwujemy turecką wersję „Rambo” z 1986 roku. Turecka replika wojownika biega i strzela z tekturowej wyrzutni rakiet do złych ludzi, którzy padają martwi w sposób zupełnie nieprzekonujący. Wszystko w „Tureckim Rambo” jest więc kompletnie nieudolne, a im bardziej jest nieudolne, tym większa radość z seansu, podczas którego ścieżka dialogowa (i nie tylko) filmu będzie improwizowana na żywo przez lektora – Mateusza Gołębiowskiego, legendarnego Człowieka Suchara, członka VHS HELL, wytrawnego kolekcjonera gier wideo i autora bloga „Pikselki wstydu”.
APK
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Pokaz plenerowy – wstęp wolny
Bilet na pokaz z lektorem na żywo w kinie: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” (ul. 3 Maja 38) na godzinę przed rozpoczęciem seansu

 
Kontakt
APK
ul. 3 Maja 38, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.