Dzisiaj jest: 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Ogłoszenie:

ISLANDIA - tam gdzie natura gra pierwsze skrzypce.

dodano: 2018.05.18 ważne do: 2018.06.17 wyświetleń: 59
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.
Klubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 501182276
http://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

We wtorek 12 czerwca 2018 r. o 19-tej 
Ania Sosna opowie o swojej podróży przez południową Islandię. 
Wstęp wolny.

Islandia - niewielka wyspa na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego, trzykrotnie mniejsza od Polski, na której owiec jest więcej niż ludzi, najpopularnieszym i uwielbianym wafelkiem jest polskie Prince Polo, gdzie w książce telefonicznej osoby są wymieniane w kolejnośći imion a nie nazwisk, a planując budowę dróg sprawdza się czy aby nie zakłóci ona naturalnych siedlisk elfów. To kraj, w którym mimo, że przez pół roku panują ciemności, jest uznawany przez swoich mieszkańców jako jeden z najszczęśliwszych krajów świata. Dla mnie natomiast, jest to miejsce pośrodku oceanu na którym spotkały się wszystkie żywioły Ziemi, pełne zapierajacych dech w piersi krajobrazów, lodowców, gejzerów, wulkanów, gorących źródeł, wodospadów i nieskażonej przyrody. Tam odliczałam 12 minut do każdego wybuchu gejzeru, co mogłabym robić bez końca i oglądać na nowo ten niesamowity spektakl, tam zobaczyłam wieloryby i delfiny, które niczym nie skrępowane, ukazywały się naszym oczom na oceanie i to tam, po raz pierwszy w życiu, przekonałam się jak to jest kiedy noc nie nastaje i dzień trwa i trwa i trwa... /Ania Sosna/.

Ania Sosna - mieszkanka Rybnika, od małego chcąca iść w ślady mamy i studiować geografię, czego dokonała. To właśnie podczas studiowania geografii na Uniwersytecie Wrocławskim złapała bakcyla podróżowania i od kilku lat jest zawodowo związana z turystyką. Oprócz podróży, pasjonatka dobrej kuchni, koszykówki oraz planszówek w rodzinnym gronie. I to właśnie w tym rodzinnym gronie do tej pory relacjonowała swoje wojaże co przyjdzie jej zmienić i po raz pierwszy wystąpić przed szerszą publicznością w Żółtym Młynku.
Kontakt
Żółty Młynek Klubokawiarnia
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.