Dzisiaj jest: 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Ogłoszenie:

DKF KINOCHŁON - "Nić widmo"

dodano: 2018.05.09 ważne do: 2018.05.17 wyświetleń: 52
15 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
„Nić widmo” w Kinochłonie
Już 14 maja o godz. 18:30 augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza do kina Iskra na kolejne spotkanie tym razem, odkrywać będziemy realia świata mody Londynu lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Za sprawą filmu „Nić widmo” w reżyserii Paula Thomasa Andersona przyjrzymy się historii słynnego krawca Reynoldsa Woodcocka  wraz z siostrą Cyril kreuje świat mody brytyjskiej stolicy. To oni w The House of Woodcock ubierają śmietankę towarzyską Londynu. Pracoholik, zatopiony w rutynie przypadkowo spotyka Almę. Kelnerka swoją radosną spontanicznością zburzy poukładany świat projektanta. To przepięknie nakręcona, wieloznaczna, nasycona symbolami, metaforami oraz odniesieniami do kultury, ale i humorem,  opowieść o potrzebie kontroli i dominacji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Nagrodzony Oscarem za najlepsze kostiumy film obejrzy z nami, zaprzyjaźniona już z KINOCHŁONEM, Diana Dąbrowska – dziennikarka kulturalna, której teksty można przeczytać w „Kinie” i na portalu Stopklatka.pl., filmoznawczyni, współorganizatorka festiwali filmowych, m.in. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu oraz Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.
Do zobaczenia w kinie!
APK
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu
Kontakt
Augustowskie Placówki Kultury
ul. 3 Maja 38, 16-300 Augustów, woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.