Dzisiaj jest: 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Ogłoszenie:

BAjki NajNajki - odkrywamy magiczny świat baśni.

dodano: 2018.01.09 ważne do: 2018.02.08 wyświetleń: 234
10 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
W niedzielę 28 stycznia 2018 r. o godz. 10.00.
Dla dzieci w wieku 3-6 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Czas trwania - 60 min.Bilety - to jedyne 10 zł/os. Bilety do nabycia na stronie: https://biletyna.pl/event/BAjki-NajNajki-Dom-Kultury-w-Rybniku-Chwalowicach-Rybnik-e65304.html
oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice.
UWAGA: Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania, planowane jest 2 spotkanie o godz.11.30.

To propozycja skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści.

W przytulnej, klimatycznej sali z materacami i poduchami odbędzie się wspólnie słuchanie bajek, które opowiadać będzie „opowiadacz”, a potem nastąpi także wspólne oglądanie bajki na ekranie. Podczas projekcji światło nie będzie do końca zgaszone za to dźwięk będzie nieco ściszony. To sposób na oswojenie dzieci z kinem, moment na kontakt z rówieśnikami, a także kolejny pomysł na wspomaganie rozwoju przedszkolaków.

Głównym tematem pierwszych BAJek-NajNajek będą fantastyczne stworzenia ze śląskich, ale nie tylko, baśni i podań ludowych. Spotkamy m.in Skarbnika i utopce… Dzieci poznają ich podstawowe cechy wyglądu i charakteru oraz kilka zabawnych (lub strasznych) anegdotek z nimi związanych. Zwieńczeniem spotkania będzie projekcja bajek animowanych.

BAJki-NajNajki poprowadzi Mateusz Świstak - doskonały opowiadacz i interpretator baśni. Współpracuje on z wieloma placówkami edukacyjnymi na terenie Śląska i Małopolski, a także organizuje cykle spotkań Baśnie dla Dorosłych. Wspólnie z Aleksandrą Świstak jest autorem książki „ZABAWY Z RYŻEM”. W książce pokazano, jak wykorzystać ryż do tworzenia zabaw edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój zmysłów dziecka. Laureat nagrody im. Astrid Lindgren oraz nagrody Słoneczników, autor bloga http://www.basnienawarsztacie.pl.

Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem. Podczas spotkań, warsztatów i festiwali. Sztuka Opowieści, to trudna sztuka, bez dodatkowych rekwizytów, bez efektu w postaci obrazu, nagrania wideo, czy instalacji. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat. / Mateusz Świstak/.
Kontakt
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.