Dzisiaj jest: 21.7.2019, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Ogłoszenie:

X Warszawski Festiwal Chopinowski Koncerty Urodzinowe

dodano: 2019.02.13 ważne do: 2019.02.27 wyświetleń: 137
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:

X Warszawski Festiwal Chopinowski Koncerty Urodzinowe to 8 dni muzycznej radości z okazji 209 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. To projekt tworzenia Warszawy muzycznej z największym niezależnym festiwalem, którego akcja rozgrywa się przez wiele godzin każdego dnia.

Gramy od 22 lutego do 1 marca w samym sercu Warszawy – sceną festiwalu będzie, podobnie jak w zeszłych latach, Nowy Świat Muzyki przy Nowym Świecie 63. Wstęp jest wolny na wszystkie wydarzenia.

W tym roku dziesiąty raz zdmuchniemy świeczki na torcie dla Chopina. Dziesiąty raz Fryderyk zabrzmi w różnych interpretacjach. Tradycyjnie już, Warszawski Festiwal Chopinowski Koncerty Urodzinowe to nie tylko muzyka Chopina. To również inspiracje Chopina, inspiracje Chopinem i radość muzykowania, a także moda, kulinaria i taniec. Klasyczny umiar, jazzowa swoboda, świeżość młodych, biegłość doświadczonych.

Wystąpią m.in. Janusz Olejniczak, Marcin Masecki oraz pianiści znani z ostatniego konkursu chopinowskiego: Dinara Klinton, Luigi Carroccia, i Ivett Gyöngyösi. Narrację głównych koncertów poprowadzi dziennikarz muzyczny Robert Kamyk.

Codziennie wieczorem, po koncertach o 20:30 zapraszamy na chopinowskie after party.
Kontakt
Stowarzyszenie Smolna
ul. Nowy Świat 63, Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.