Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy
Ogłoszenie:

XXXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego

dodano: 2018.02.12 ważne do: 2018.04.13 wyświetleń: 281
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Festiwal pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.
Rybnik 7-8, 27 maja 2018 r.

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

Festiwal skierowany jest do solistów w wieku od 6 do 16 lat, którzy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI szkoły podstawowej, klasy VII oraz klasy gimnazjalne.

Festiwal składa się z trzech etapów:
ETAP I - do 30 marca 2018 r. - przygotowanie przez uczestników utworów w języku polskim, wykonanych z własnym akompaniamentem (akompaniator lub nagrany półplayback). Akompaniament nie może zawierać linii melodycznej. Przyjmowane są nagrania dokonane na: CD, mp3, również nagrania amatorskie dokonane np. dyktafonem, telefonem komórkowym.
- 20 kwietnia 2018 r. - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych.
ETAP II - 7-8 maja 2018 r. - przesłuchania konkursowe.
- 11 maja 2018 r. - ogłoszenie listy finalistów Festiwalu.
ETAP III - 18 maja 2018 r. - próby laureatów z akompaniatorem (fortepian) w Domu Kultury.
- 24 maja 2018 r. - próby laureatów z zespołem muzycznym w Domu Kultury. Organizator przygotuje aranże wykonywanych utworów, soliście akompaniować będzie 4 osobowy zespół muzyczny (fortepian, bas, perkusja, gitara).
- 27 maja 2018 r. - koncert finałowy (laureaci wystąpią z zespołem muzycznym), ogłoszenie wyników i wręczenie nagród na scenie plenerowej w parku przy Domu Kultury w Rybniku -Chwałowicach.

Koncert finałowy podlega ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii.
Festiwalowe jury przy ocenie wykonania piosenek będzie brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych i wieku dziecka, emisję i dykcję, dynamikę, frazowanie oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Każdy z uczestników Festiwalu (od II Etapu) otrzyma dyplom uczestnictwa, a zwycięzcom przyznane zostaną nagrody: Grand Prix Festiwalu oraz I, II i III Nagroda (w każdej kategorii wiekowej). Instytucje lub opiekunowie ponoszą koszty przejazdu dzieci i młodzieży na festiwal, a organizator zapewnia poczęstunek dla wszystkich jego uczestników (w II etapie).

Nagrane utwory powinny być opisane (imię nazwisko wykonawcy, tytuły utworów) i nadesłane pocztą lub e-mailem, wraz z dołączoną kartą zgłoszenia w terminie do 30 marca 2018 r. na adres: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, 44-206 Rybnik ul.1 Maja 91B.
Pocztą elektroniczną: dkchwalowice.biuro@gmail.com - wraz z kartą zgłoszenia. Plik powinien być również opisany: tytuł utworu, imię i nazwisko wykonawcy.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania ze strony: http://www.dkchwalowice.pl.

Wszelkich informacji dotyczących festiwalu udziela pani Michalina Nosal:Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222,e-mail: dkchwalowice.biuro@gmail.com
Kontakt
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.