Malarstwo Danuty Nawrockiej na Festiwalu Sztuki w Berlinie

Dodano: rok temu

Wernisaż Danuty Nawrockiej odbędzie się w piątek 24. 06. 16 o godz. 19.00 w szczególnym miejscu w galerii NaKole, której właścicielem jest znakomity malarz i grafik W. S. Fiszbach...

Malarstwo Danuty Nawrockiej na Festiwalu Sztuki w Berlinie


Kunstfestival 48 Stunden Neukölln wpisał się na stałe w kalendarz imprez na mapie kulturalnej Berlina.  Trwający od 1999 roku festiwal artystyczny zaprasza na spotkanie ze sztuką, na której nie zabraknie polskich akcentów. 

Danuta Nawrocka - Festiwal Sztuki w Berlinie - Galeria NaKole

48 Stunden Neukölln – festiwal jest forum dla projektów we wszystkich możliwych dyscyplinach artystycznych występujących na scenie artystycznej w Berlinie. Festiwal prezentuje i wspiera sztukę, tym samym przyczyniając się do dyskusji na tematy socjologiczne, a jednocześnie odzwierciedla obraz społeczeństwa. Angażuje wszystkie segmenty miejscowej ludności, niezależnie od wieku, pochodzenia etnicznego czy pozycji społecznej. Sztuka tu jest czymś więcej niż to, co jest prezentowane w galeriach i muzeach. Misją festiwalu jest dążenie do eksploracji wszystkich potencjalnych form współczesnej ekspresji artystycznej oraz sposobów radzenia sobie z kwestiami politycznymi w sztuce.

W tym roku na berlińskim Festiwalu Sztuki 48. Stunden Neukölln m.in. będzie prezentowane malarstwo Danutu Nawrockiej. 
”Szelest moich myśli” – mówię do  Ciebie mój odbiorco, barwą, światłem, linią, abyś wiedział ,iż niezależnie w którym miejscu jesteś : biedny czy bogaty, a może bogaty lecz biedny – to są miejsca i chwile, gdzie możesz poczuć się wolny i szczęśliwy - to tytuł wystawy jak i przesłanie artystki do odbiorców jej sztuki na berlińskim festiwalu. Zaprezentowane prace powstały podczas artystycznej podróży artystki po galeriach na całym świecie, której kolejnym przystankiem jest wystawa w Galerii NaKole w Berlinie. Poprzednia prezentacja jej twórczości w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy była przystankiem pomiędzy Seulem, Mediolanem, a Berlinem. Wystawy w Gukje Art Muzeum w Daegu, Jang Eun Sun Art Gallery w Seulu, Hernandez Art Gallery w Mediolanie czy udział w XIII Światowym Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan  w Korei Płd. na którym Danuta Nawrocka reprezentowała Polskę świadczą o wielkim  wyróżnieniu i uznaniu dla twórczości polskiej artystki. 

Wernisaż Danuty Nawrockiej odbędzie się w piątek 24. 06. 16 o godz. 19.00 w szczególnym miejscu w galerii NaKole, której właścicielem jest znakomity malarz i grafik W. S. Fiszbach., znajdującej się na styku granic artystycznych dzielnic Neukoelln i Kreuzberg.

Okiem Kolekcjonera - wystawa w Beskidzkiej Galerii Sztuki
Szelest moich myśli – Danuta Nawrocka w Galerii NEXT
Danuta Nawrocka od Seulu do Mediolanu.

Danuta Nawrocka - Szelest moich myśli - wystawa w Łodzi
Danuta Nawrocka w Galerii Jang Eun Sun w Seulu.
Wystawa polskiej malarki Danuty Nawrockiej w Muzeum w Deagu
13 th Mosan Art Museum – Danuta Nawrocka na World Cultural Art 

Wystawa Katarzyny Betlińskiej i Danuty Nawrockiej pt. NIEZŁOMNYM
Danuta Nawrocka - Ekspresja i delikatność 
Spotkanie ze sztuką, muzyką i ajurwedą w Villi Orłowo 18.04.2015 w Villi Orłowo 
Artystyczna podróż Danuty Nawrockiej – Villa Orłowo 
Artystyczna podróż Danuty Nawrockiej po polskich i niemieckich galeriach 
Danuta Nawrocka - wystawa w Warszawskim Centrum Zdrowia 
Wystawa malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej - SYLWIA 
WARSZAWA_Młodzi Sztuką - relacja z wystawy w Galerii DAP 2


 
Wiadomości z tej kategorii

Promowane wydarzenia

  • Prog on Days

    Data dodania: 2017-12-06 23:39:01
    1. PROG on DAYS 2018 - 12-13 stycznia Łódź klub Magnetofon Art of Illusion Votum AnVision... Więcej

    Kategoria: Koncerty/ Recitale

    Cena: 0,00 PLN