Daniel del Rosal García - Tempo - Galeria Autograf

Dodano: 2 lata temu Autor:

Daniel del Rosal García - wystawa TEMPO gości od 30 października do 18 listopada 2015 w przestrzeni Galerii Autograf, przy ulicy Grochowskiej 342 w Warszawie.

Daniel del Rosal García - TEMPO     

 
Urodzony w Madrycie w 1983 roku malarz, grafik, ilustrator, reżyser, scenarzysta, aktor.

Daniel del Rosal GarcíaStudiował Sztuki Piękne na madryckim Uniwersytecie Complutense . Do Polski trafił w 2006 roku pracując dla dużej korporacji finansowej. Oddelegowany do Warszawy zrozumiał tutaj, że kariera w bankowości nie jest jednak tym co daje mu satysfakcję i porzucił ją na rzecz swojej największej pasji, jaką jest sztuka. Wrócił na studia, ostatni rok ukończył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zakochał się ze wzajemnością w Polce i bez reszty oddał się malarstwu. Dziś mówi, że to w Warszawie bije jego serce.

Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, między innymi w galeriach MiTo, Prom Kultury, Van den Berg, Pracownia Miejsce. W jednej z pierwszych opracował projekt "Ślad", w którym poprzez fotomontaż zastanawiał się nad wpływem jaki mają nasze korzenie na postrzeganie świata, który nas otacza. Prace prezentowane na wystawie to geometryczne kompozycje śladów odbitych na śniegu, połączone z motywami architektury hiszpańskiej i kultury islamu. Artysta w odległym i odmiennym krajobrazie polskiej zimy odnajduje znaki charakterystyczne dla kultury w której wyrósł. 

Kolejne wystawy skupiał wokół malarstwa olejnego i akrylowego, precyzując swój własny sposób malowania, wyróżniający go na tle współczesnych, młodych artystów. Od kilku lat pracuje nad nowymi cyklami obrazów pod wspólnym tytułem „Małe przyjemności”, analizując ich znaczenie w naszym codziennym życiu. Celem projektu jest próba zaprezentowania czystej przyjemności poprzez sztukę, bez wiązania jej z konkretnymi kontekstami jak ma to miejsce np. w świecie reklamy. W swoich obrazach Daniel del Rosal Garcia stara się wyrazić przyjemność jako przesłanie samo w sobie, tworząc taką formę i treść dzieła by sprawiało radość jego odbiorcom. Niezwykła żywiołowość kładzenia farby na płótno, feeria nasyconych i energetyzujących barw oraz ciepło bijące z obrazów, powoduje, że malarstwo to nie pozostawia żadnego widza obojętnym . Styl jakim posługuje się artysta jest unikalny i intrygujący do tego stopnia, że nawet błahe z pozoru tematy zmieniają się w kadry, które cieszą oko i na długo zapadają w pamięć. Obecnie Daniel równolegle do prac figuratywnych tworzy nowy rozdział swojej sztuki jakim jest dla niego abstrakcja.

Daniel del Rosal García

Najnowsza wystawa Daniela del Rosal Garcia „Tempo” prezentuje twórczość figuratywną, abstrakcyjną a także nowe kompozycje pomiędzy przedstawianiem postaci a abstrakcją. Tytuł nadany wystawie, kojarzący się ze współczesnym pędem życia, u Daniela staje się pretekstem do analizy ruchu w dynamicznych kompozycjach energetyzowanych nasyconym kolorem. Ale obok takich płócien zobaczymy również obrazy, na których bohaterowie zwalniają tempo by ukołysać do snu dziecko, oddać się lekturze ulubionej książki, czy zachwycić kiełkująca u ich stóp rośliną. Tak jak różny jest rytm naszego życia, tak różne są jego odbicia w malarstwie artysty. Sam Daniel mówi, że „TEMPO to klucz, żeby modulować nasze wrażenia, nasze uczucia, nasz umysł i nasze zmysły. Naszą rzeczywistość. Zapraszam serdecznie na wydarzenie gdzie będzie czas na refleksję i TEMPO na przyjemność”.

Wystawa „Tempo” gości od 30 października do 18 listopada 2015 w przestrzeni Galerii Autograf, przy ulicy Grochowskiej 342 w Warszawie. Na wszystkich spragnionych pozytywnej dawki energii czekają barwne obrazy umilające jesienno-zimową szarugę, a Ci, którzy zdecydują się wrócić z wystawy z jedną z prac Daniela do domu, mają gwarancję ogrzania swoich wnętrz prawdziwie hiszpańskim ciepłem.
 
Michał Piskorski

Daniel del Rosal García
 
Wiadomości z tej kategorii

Promowane wydarzenia

  • Prog on Days

    Data dodania: 2017-12-06 23:39:01
    1. PROG on DAYS 2018 - 12-13 stycznia Łódź klub Magnetofon Art of Illusion Votum AnVision... Więcej

    Kategoria: Koncerty/ Recitale

    Cena: 0,00 PLN