Mecyje - wystawa w Dworze Mościbrody

Dodano: 3 lata temu

Mecyje, potocznie coś nadzwyczajnego, wyjątkowego, osobliwego. W odniesieniu do jedzenia oznacza smakołyk, rarytas. Taka też będzie prezentowana sztuka: smaczna, wyśmienita, wykwintna...

Mecyje. Wystawa malarstwa
Miejsce: Dwór Mościbrody
Wernisaż: 18 grudnia, godz.19.00
 
Kurator: Marcin Sutryk
 
 
Mecyje, potocznie coś nadzwyczajnego, wyjątkowego, osobliwego. W odniesieniu do jedzenia oznacza smakołyk, rarytas. Takie będą też prezentowane w ramach wystawy obrazy: smaczne, wyśmienite, wykwintne, wyjątkowe i nadzwyczajne.

Mecyje - wystawa malarstwa

Wystawa jest efektem współpracy Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, Dworu Mościbrody, Stowarzyszenia Descartes i nowopowstałej galerii internetowej mecyje.pl. Odbędzie się ona w Dworze Mościbrody, a otwarcie zaplanowano na 18 grudnia (czwartek) godz. 19.00. Na wystawie zobaczyć będzie można kilkadziesiąt obrazów, autorstwa kilkunastu artystów z całej Polski, a więc będzie to przekrój współczesnego polskiego malarstwa.  W wystawie wezmą udział artyści skupieni w grupie Młodzi Sztuką działającej w ramach warszawskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków oraz z nieformalnej grupy Ławeczka.

Zapraszamy na wernisaż - uroczyste otwarcie, które będzie okazją do rozmów o sztuce, spotkania z artystami oraz da możliwość zakupu pięknego i niepowtarzalnego prezentu dla tych, którzy z różnych powodów jeszcze tego nie zrobili.

Zapraszamy do rozsmakowania się w sztuce.
 
Wystawę będzie można oglądać do  18 stycznia 2015
 
Organizatorzy: Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, Dwór Mościbrody, Stowarzyszenie Descartes, galeria mecyje.pl.

Mecyje - wystawa malarstwa


Patronat Medialny Art Imperium 
Wiadomości z tej kategorii