Dzisiaj jest: 17.8.2018, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Tajska sztuka w Warszawie - THROUGH EACH OTHER`S EYES

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2074

17 czerwca 2014 roku w galerii DAP odbędzie się wystawa malarstwa artystów z Tajlandii i Polski. Wystawa organizowana jest przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków przy współpracy...

Tajska sztuka w Warszawie - THROUGH EACH OTHER`S EYES

THROUGH EACH OTHER`S EYES

Wystawa malarstwa artystów z Tajlandii i Polski

 
17 czerwca 2014 roku w galerii DAP odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa artystów z Tajlandii i Polski. Wystawa organizowana jest przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków przy współpracy z Ambasadą Tajlandii w Polsce.
 
W ramach wystawy zorganizowany zostanie jednodniowy plener malarski, podczas którego artyści tajscy przygotują prace, które będą oddawały ich wrażenia z pobytu w Polsce. Powstałe w ten sposób prace uzupełnią ekspozycję, na której obrazy wybitnych malarzy współczesnych z Tajlandii skonfrontowane zostaną z reprezentantami warszawskiego środowiska artystycznego.
 
W wystawie wezmą udział:
Kamol Tassananchalee, Decha Warashoon, Jirawat Phirasant, Banlu Wiriyapornprapas, Chaivut Ruamrudeekool, Wattanachot Tungateja, Nukoon Panyadee (Tajlandia)
oraz
Edyta Dzierż, Jan Krusche, Jacek Maślankiewicz, Krzysztof Pająk, Andrzej Rysiński, Beata Tomczyk-Sokołowska, Krzysztof Wachowiak, Włodzimierz Warulik (Polska)


 
Wystawę poprzedzi wykład doktora Kamola Tassananchaleego pt.: „Contemporary  art now” odbędzie się w Małej Aulii warszawskiej ASP 12 czerwca 2014 r. o godzinie 16:00. Wykład prowadzony będzie w jeżyku angielskim i będzie otwarty dla publiczności.
Dr Kamol Tassananchalee urodził się w Bangkoku w roku 1944. W 1997 r. otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Narodowego Artysty Tajlandii” w dziedzinie sztuk wizualnych. Wyróżnienie to jest przyznawane co roku przez Ministerstwo Kultury Tajlandii. Obecnie dr Kamol Tassananchalee jest wykładowcą Uniwersytetu Kalifornijskiego w USA.

Jego kompozycje przekraczają malarstwo sensu stricto, powstają z użyciem takich materiałów jak patyki, żwir, piach, które układają się w naturalne tekstury, powstałe w wyniku fizycznych oddziaływań na powierzchnię płótna. Są nieoczekiwane, energetyczne i kontemplacyjne. Kompozycja zostaje zanegowana, powstaje z gotowych kształtów organizowanych w ramach płótna; w jego pracach doświadczyć można wymiaru wzmożonej świadomości, przekształcenia materii fizycznej i interakcji poprzez tekstury.  – cytat za serwisem http://www.laartcore.org/
 
 
 
Wernisaż: 17 czerwca 2014 r. | g. 18.00
Wystawa: 18 – 30 czerwca 2014 r. | GALERIA DAP

DOM ARTYSTY PLASTYKA | MAZOWIECKA 11A | WARSZAWA

Źródło: OW ZPAP
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.