Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2018-02-22.

Finisaż i premiera katalogu wystawy “Malując”

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: dolnośląskie
Firma: Galeria Miejska we Wrocławiu
Powiat: m. Wrocław
Miejscowość: wrocław
Ulica: bernardyńska 5
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: www.galeriamiejska.pl
   
dodano: 2018.02.14
ważne do: 2018.02.22
wyświetleń: 85

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Galeria Miejska we Wrocławiu oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu mają przyjemność zaprosić na finisaż wystawy Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela zatytułowanej “Malując”.

Spotkanie rozpocznie się 21 lutego o godzinie 18.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu rozmową z artystami, którą poprowadzi kurator Mirosław Jasiński. Dzięki niej dowiemy się, co ich łączy, a co artystycznie różni i jaką historię chcą opowiadać za pośrednictwem swoich prac.

Finisaż jest połączony z premierą katalogu dokumentującego pierwszą wspólną ekspozycję tych dwojga wrocławskich artystów. Został on wydany w sposób szczególny. Jak mówi koordynator wydawnictw Galerii Miejskiej we Wrocławiu Krzysztof Truss - zastosowano w nim piąty kolor, choć zazwyczaj katalogi drukuje się na offsecie czterobarwnym.

Zabieg ten ma wydobyć błękit prac Urszuli Wilk, widoczny głównie w cyklu pt.: „Bluemetrie”, którego to nie jest w stanie oddać kolorystyka zastosowana w normalnej fotografii.

Co więcej, zdjęcia do tego katalogu to dokumentacja już funkcjonującej w przestrzeniach Muzeum Architektury we Wrocławiu ekspozycji (m.in. dlatego jego wydanie przypada na finisaż ekspozycji). Jak tłumaczy K. Truss, zdecydowano się na to głównie ze względu na trójwymiarowość niektórych prac. Zdaniem specjalisty w przeciwnym razie katalog nie oddałby wielowymiarowości dzieł, zwłaszcza autorstwa Wilk. Autorem projektu graficznego katalogu jest Kasper Lecnim.

Katalog został dokładnie w połowie zagospodarowany zdjęciami prac Urszuli Wilk, w połowie - Eugeniusza Minciela. Ma dwie, równoważne okładki i można go czytać z dwóch stron. Jest więc nie tylko na poziomie dokumentalnym, ale i metaforycznym odbiciem wystawy, w której prace obu artystów dzielą się przestrzenią i choć koegzystują w niej, to stanowią, jak podkreśla Minciel, dwie odrębne ekspozycje.
Wystawę „Malując” można oglądać w Muzeum Architektury we Wrocławiu do 25 lutego.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama