Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2018-03-01.

Wystawa zdjęć autorstwa Patrycji Makowskiej „Dziewięć światów”

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: mazowieckie
Firma: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w
Powiat: pruszkowski
Miejscowość: Pruszków
Kod pocztowy: 05-800
Ulica: Pl. Jana Pawła II 2
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: www.mshm.pl
   
dodano: 2018.01.30
ważne do: 2018.03.01
wyświetleń: 136

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zachęca do zapoznania się z wystawą zdjęć autorstwa Patrycji Makowskiej pt. „Dziewięć światów”. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 4 marca. Wernisaż odbędzie się podczas pierwszego spotkania nowego cyklicznego projektu Pruszków – miasto spotkań. Zapraszamy w sobotę, 17 lutego, o godz. 18:00.

Pomysł na realizację zdjęć był wypadkową zainteresowania autorki zorzą polarną oraz pracą nad tworzeniem oprawy graficznej słuchowiska „Hávamál: Pieśni Najwyższego” w przekładzie Apolonii Załuskiej-Strömberg. Po jakimś czasie powstała produkcja, do której potrzebna była nietuzinkowa okładka. Skłoniło ją to do poszukiwania czegoś wyjątkowego, a tym niewątpliwie są właśnie zdjęcia lotnicze. Łukasz Narolski, inicjator Projektu EDDA, zaproponował, aby cykl prac Patrycji Makowskiej ukazujących różnorodną, a jednocześnie nieprzeniknioną przestrzeń Islandii nazwać właśnie „Dziewięć światów”. Jest to świadome nawiązanie do znanej z mitologii skandynawskiej opowieści o drzewie życia, Yggdrasilu, który łączy dziewięć światów.

Zdjęcia wykonano na południu Islandii, z pokładu avionetki Cesna 154.

Co autorka myśli o fotografii? Robiąc zdjęcia maluje obrazy – jak tylko wyspa jej na to pozwoli. Szum kapryśnego oceanu, uderzenia fal o brzeg, odgłosy tysięcy ptaków czy szmer wodospadu, tworzą unikalną orkiestrę pełną niespotkanych dźwięków. Krople spadające w jaskini czy drżenie liści na wietrze powodują, że cisza potrafi być wymowna i bardzo „głośna”. Wszystko to jest dla autorki wielką inspiracją. Fotografia, to jej sposób na zaprezentowanie swojego punktu widzenia i możliwość kreowania własnego świata oraz piękna.

Informacje o autorce zdjęć:

Patrycja Makowska – absolwentka Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego (kierunek historia) oraz Manchester Collage of Art and Technology w Wielkiej Brytanii (specjalność grafik komputerowy). Prowadziła badania nad historią nauki w epoce starożytnej, a szczególnie astronomii.

Zajmuje się fotografią pejzażową, wnętrz oraz natury, realizując w ten sposób swoje największe marzenie, jakim było malarstwo. Teraz maluje światłem i aparatem fotograficznym.

Od samego początku zafascynowana historią Słowian oraz wikingów. Pasjonatka i miłośniczka wszystkiego, co na Północy. Spędziła trzy lata w wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka na Islandii, co ma ogromny wpływ na jej postrzeganie świata.

Jej spotkania z naturą i pięknem zapisane w fotografiach można podziwiać na stronie autorskiej: https://www.pati.space/.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama