Wydarzenia

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Rączki - Sieć

0,00 PLN

Podziel się:

Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: mazowieckie
Firma: Galeria Uległa
Powiat: m. Warszawa
Miejscowość: Warszawa
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: http://galeriaulegla.pl/
   
dodano: 2017.11.02
ważne do: 2018.01.31
wyświetleń: 146

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Banały i rutyna wydają się ograniczać naszą indywidualność. Pomimo to, staramy się poszukiwać różnorodnych relacji, tkając SIEĆ, związków i zależności. Ta sprzężona TKANKA wciąż na nas oddziałuje. Jak znaleźć konsensus między dążeniem do relacji społecznych, przy jednoczesnym zachowaniu wolności i silnego poczucia własnej tożsamości? Na to pytanie stara się znaleźć odpowiedź malarka Anna Rączka, w cyklu obrazów przedstawiających kobiety i ich światy - ten wewnętrzny, duchowy, bardzo intymny oraz ten pokazany na zewnątrz. Swoista wielowymiarowa NIĆ oplatająca głowy bohaterek pełni funkcję łącznika z zewnętrznym światem. Jednocześnie jest manifestacją wewnętrznego życia przedstawionych postaci, jakby fizycznym dowodem na istnienie intymności w każdej z nich.

Anna Rączka - ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im Juliana Fałata w Bielsku – Białej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, projektowaniem odzieży i ceramiki oraz innymi formami wyrazu plastycznego. Od 2010 r. skupia się gównie na rysunku i malarstwie.
W malarstwie stara się podążać własną indywidualną drogą. Dużą rolę pełnią doświadczenia jakie zdobyła jako grafik, często wykorzystuje je podczas malowania.
Jej prace można było oglądać w galeriach Bielska -Białej, w Poznaniu a także w Bydgoszczy.
W bieżącym roku wzięła udział w projekcie „Metamorfoza” poświęconym twórczości Zdzisława Beksińskiego. Wystawy tego cyklu odbywały się w Gdańsku w Nadbałtyckim Centrum Kultury, Włocławku W Centrum Kultury Browar B, Radomiu w Galerii ZASP im. Józefa Brandta, Kołobrzegu w Galerii Sztuki Współczesnej, obecnie trwa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.
W tym roku prace wystawiała również na Biennale Sztuki w Versilli we Włoszech a także na wystawie ,,Talenti Emergenti 2017” w Galerii Mentana we Florencji. W październiku i w listopadzie 2017 r. brała udział w dwóch wystawach ,,Rason & Emotions” i ,,I`ts Art !” w Galerii Merlino we Florencji.
Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz w USA, Holandii, Niemczech i we Włoszech.

Strona artystki:
https://www.facebook.com/annaraczka.painting/

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 9 listopada (czwartek) 2017
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Artbistro Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Wystawa czynna do: 29 listopada 2017
Kurator wystawy: Anna Madejska
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama