Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-10-19.

Wystawa fotografii zaangażowanej: A co jest Twoim więzieniem?

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: mazowieckie
Osoba: Galeria Uległa
Powiat: m. Warszawa
Miejscowość: Warszawa
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: http://galeriaulegla.pl/
   
dodano: 2017.10.11
ważne do: 2017.10.19
wyświetleń: 146

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Galeria Uległa, Łysy Pingwin oraz portal tebaby.pl zapraszają na otwarcie wystawy fotografii, pt.: Popatrz na mnie. Wernisaż odbędzie się 17 października o godz. 19.00 w Łysym Pingwinie przy ul. Ząbkowskiej 11 w Warszawie. Wystawa fotografii to element kampanii społecznej A co jest Twoim więzieniem?

Wyjątkowość projektu polega na tym, że modelkami pozującymi do zdjęć są więźniarki z Aresztu Śledczego Warszawa-Grochów. Sesje zdjęciowe odbyły się więc na terenie zakładu karnego, z uwagi na to, że osadzone nie miały prawa do przepustek. Modelki są uwięzione fizycznie w myśl paragrafów, z jakich zostały skazane. Podobnie jak na wolności wielu ludzi jest uwięzionych we własnych ograniczeniach wynikających ze stereotypów, uwarunkowań kulturowych, ograniczających przekonań i lęków. "Spotkanie" z więźniarkami ma za zadanie pobudzić do refleksji i skłonić do działania ku osobistej wolności, pokazać, że nasze więzienia istnieją tylko i aż w naszych umysłach.

Więźniarki swoim zaangażowaniem w projekt pokazują również, że każda kobieta ma prawo do pełni kobiecości. Zdjęcia odwołują się do archetypów bogiń greckich. Dodają wiary w to, że odnalezienie wszystkich aspektów kobiecości w sobie i czerpania z nich radości, jest możliwe. Mimo wszystko. Z tego powodu modelki zostały wystylizowane na greckie boginie i muzy symbolizujące wszystkie kobiece archetypy (np. Demeter - matka, Persefona - córka, Afrodyta - kochanka, Atena - strateg).

Zdjęcia prezentowane na wystawie znajdą się w kalendarzu na rok 2018, który będzie można kupić podczas wydarzenia.

Autorki zdjęć:

Agata Kułakowska
Fotograf amator albo amatorka fotografii. Jak mówi o sobie „Uwielbia łapać ulotne chwile, a ponieważ nie umie rysować, postanowiła robić zdjęcia..." Na liście dotychczasowych osiągnięć ma kilka wernisaży oraz nagrodę jury w konkursie fotograficznym Muzeum Powstania Warszawskiego. Obecnie za namową męża i dzięki współpracy z redakcją teBaby.pl wróciła po kilkuletniej przerwie do realizacji pasji fotograficznej.

Monika Smykowska-Golec
Grafik, fotograf, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ukończyła Kurs Fotografii Mody w Warszawskiej Akademii Fotografii pod kierownictwem Pawła Księżopolskiego. Jako grafik pracuje od ponad 20 lat. Przygodę z fotografią zaczęła kilka lat temu. Wykonuje głównie portrety, fotografię modową i lifestylową. W swoich pracach chętnie łączy fotografię z grafiką, tworząc artystyczne fotomontaże. Prywatnie mama Nadii i Jaromira - dwójki zbuntowanych nastolatków oraz zwariowana pańcia trzech uroczych suczek.

Zapraszamy!

A co jest Twoim więzieniem?
17 października 2017 r., godz. 19.00
Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11, Warszawa

Kontakt:
Galeria Uległa
galeria.ulegla@gmail.com
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama